GÜNCEL HABERLERİ

Orgeneral Akar: “Bunun lamı cimi yok PKK bitecek”

Orgeneral Akar: “Bunun lamı cimi yok PKK bitecek”

Bir haftadan beri sınırda PKK ile en ön safta mücadele veren birlikleri ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, “Bunun lamı cimi yok PKK bitecek” dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; kuvvet komutanlarıyla birlikte bir hafta süreyle Hatay’dan Hakkâri’ye uzanan hatta terör örgütü PKK’ya karşı ön safta mücadele yürüten askeri birlikleri denetledi. El yapımı patlayıcı ile tuzaklanmış tepelere çıkan, geceyi Dağlıca üssünde geçiren Akkar; askerlere “Büyük kahramanlıklar yapıyorsunuz. Bunun lamı cimi yok PKK bitecek” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Akar’ın telefonundan askerlere, “Bütün arkadaşlara selamlar. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah neticesi de güzel olur” diye seslendi.

İdlib harekatı toplantısı

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK ve Suriye’deki uzantısı YPG’ye karşı yürütülen operasyonların şiddetini artırmaya yöneldi.

Genelkurmay Başkanı Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte bir hafta süreyle terörle mücadele yürüten askeri birlikleri yerinde denetledi. Akar, denetimlerine 31 Ekim’de Diyarbakır’dan başladı. Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral HASAN Küçükakyüz eşlik etti. Akar, Diyarbakır’dan sonra 1 Kasım’da Hatay’a gitti. Akar, burada özellikle İdlib harekatını yürüten askeri birliklerde inceleme ve denetlemede bulundu. Akar’ın, bölgedeki birlik komutanlarıyla düzenlediği toplantıda, Suriye’nin İdlib bölgesine yapılan intikaller ayrıntılı olarak ele alındı. Akar, 3 Kasım’da ise terörle mücadelenin yürütüldüğü Elazığ ve Tunceli’deki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu. Bu denetlemede, kara ve hava kuvvetleri komutanlarının yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da yer aldı.

Akar, 4 ve 5 Kasım’da ise Hakkâri’ye giderek askeri birlikleri denetledi. Genelkurmay Başkanlığı, Akar’ın ziyaretine ilişkin video görüntüsünü dün paylaştı. Buna göre Akar, geçen hafta çıkan çatışmada şehit olan güvenlik korucuları Osman Yeşil ve Alaattin Tekin’in Toklu köyündeki taziye evini ziyaret etti. Akar, taziye evindeki vatandaşlara seslenirken, “Arkadaşlar bu terör bitecek. PKK bitecek. Bunun lamı cimi yok bitecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti, terörü bitirmeye askeriyle siviliyle kararlıdır” diye konuştu.

Neticesi güzel olur

Akar, İkiyakalar Göller Başı Üs Bölgesi’nde görev yapan askerleri ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla konuştu. Akar, Erdoğan’a, “Arkadaşlar sizi dinliyor efendim” dedikten sonra telefonun sesini dışarı verdi. Erdoğan, Akar’ın telefonundan askerlere, “Bütün arkadaşlara selamlar. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah neticesi de güzel olur” diye seslendi.

Dağlıca’da geceledi

Geceyi komutanlarla birlikte Dağlıca Üs Karakolu’nda geçiren Akar, akşam yemeğini birlikte yediği askerlere, “Arkadaşlar, hiçbir şekilde geri dönüş yok. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, mücadele devam edecek, bundan dönüş yok. Büyük kahramanlıklar yapıyorsunuz. Milletimiz yaptıklarınızın farkında” diye seslendi.

Akar, bölgede Büyüktepe Hudut Karakolu, Oramar Tepe, Göllerbaşı ve Kalana Üs Bölgeleri’ni de ziyaret etti. Dağın zirvesinde askerlerle sohbet eden Akar, zor koşullarda görev yapan Mehmetçeğe, “Burası yiğidin harman olduğu yer. Arkadaşlıklar büyük kahramanlıklar yapıyorsunuz” dedi.

Kalana Üs Bölgesi ziyareti sırasında bulunulan bölgenin biraz ilerisinde PKK’nın tuzakladığı el yapımı patlayıcı tespit edildi. METİ (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha) timleri, el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi. 
  • Bu Haberi
Tecavüz suçundan aklanan şarkıcı bakın ne yaptı!
Diyet dostu dereotu
Didem Balçın: "Rol için heyecanlanmam gerekiyor"
Kivinin ilk kez duyacağınız faydaları
Bora Gencer: "Başarılı müzisyen disiplinlidir!"
Ersun Yanal anlaştı takvimi bekliyor
Dünyaca ünlü ‘Türk Gülü' görenleri kendine hayran bırakıyor
Eda Taşpınar küvet paylaşımıyla olay yarattı!
Google+ 90 gün sonra tarihe karışacak
Selin Denizli Burnaz'ın tatlı yükü
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Dilan Çiçek Deniz'in şiir kitabı çıkıyor!
Milli Savunma Bakanlığı'ndan dövizle askerlik açıklaması!
Şahan Gökbakar'dan 'ketojenik' paylaşımlar
Akıl hastası oğlu tarafından boğularak öldürüldü
Gül Gölge'den hayvanseverlere çağrı!
PKK’nın Karadeniz yapılanmasına ilişkin operasyon!
Bahçekapılı çiftinin alışveriş keyfi
Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar
İpek Açar'dan aile boyu albüm
Alamadığı işsizlik ödeneğini KDK'nın girişimi sonucu aldı
Bergüzar Korel'in toplantı şıklığı
Yolda bulduğu takıları sahibine teslim etti
4 Bakan'dan ortak açıklama!
Necef Uğurlu Yazdı: "Paranın Satın Alamadığı Bir Şey Kaldı mı?"
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu
Bakan Soylu 'ByLock' rakamlarını açıkladı
Eser Yenenler'in 1. yıl neşesi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan vize açıklaması!
Fatih Altaylı'dan Çölaşan ve Doğru'ya açılan FETÖ davasına tepki