SPOR HABERLERİ

Podolski'nin 3 yıla kadar hapsi istendi!

Podolski'nin 3 yıla kadar hapsi istendi!

Bursaspor maçı sonrası ailesiyle birlikte gittiği restorandan çıkışta görüntü alan gazetecilere Türkçe küfür edip, bir muhabire de tekme atan Galatasaray'ın Alman yıldızı Lucas Podolski'nin 3 yıla kadar hapsi istendi.

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre olay şöyle gelişti: "Podolski, 14 Aralık akşamı Etiler'de lüks bir restorana gitti. Eşi ve çocuğu ile buluşup yemek yiyen ünlü futbolcunun yanında Galatasaray Spor Kulübü'nde tercüman olarak çalışan Toygun Meriç de vardı. Yemek sonrası mekândan ayrılan Podolski, ailesinin fotoğraflarını çeken gazetecilere tepki gösterdi. Görüntü alan gazetecilerle sözlü olarak tartışıp kameralarını iten ünlü futbolcu, bir gazeteciye de tekme attı.

Gazeteci Ahmet Döğen darp edildiğini iddia ederek savcılığa başvurdu. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda Podolski ve Meriç hakkında 'Yaralamaya teşebbüs ve hakaret' suçları kapsamında iddianame hazırlandı. İddianamede, Podolski'nin muhabirlere hakaret edip tekme sallayarak yaralamaya teşebbüs ettiği kaydedildi. Tercüman Meriç'in de bir gazeteciye yumruk sallayarak yaralamaya teşebbüs ettiği anlatıldı. 3 yıla kadar hapsi istenen Podolski ile Meriç, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak."
  • Bu Haberi