GÜNCEL HABERLERİ

Reina katliamcısı bakın hangi ülkeye sığınmış!

Reina katliamcısı bakın hangi ülkeye sığınmış!

Ortaköy’de yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldüren teröristin Yenikapı’dan feribotla Balıkesir’e oradan da Yunan Adaları’na kaçtı. Saldırganın olaydan bir hafta önce Reina’ya gittiği, yarım saat kalıp keşif yaptığı belirlendi.

Akşam Gazetesi'nden Ercan Öztürk'ün haberine göre yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki ünlü gece kulübüne, silahlı saldırı düzenleyerek 39 kişinin canına kıyan 60 kişiyi yaralayan DEAŞ terör örgütü üyesi caniyi yakalamak için çalışmalar aralıksız sürüyor. Kamera kayıtlarını toplayan ve irtibatlı kişilerin peşine düşen polis önemli detaylara ulaştı.

FERİBOTLA KAÇTI

Saldırının ardından defalarca kez taksi değiştirerek son olarak Zeytinburnu’na giden teröristi yakalamak için birçok noktaya operasyonlar düzenleniyor. Teröristin bazı istihbarat örgütlerinin yardımıyla kaçırıldığı değerlendiriliyor. 1 Ocak sabahı terörist önce Yenikapı’ya geldi. Aile görünümlü iki kişiyle birlikte Bandırma Feribotu’na bindi. İndikten sonra Balıkesir’den Yunan Adaları’na kaçırıldı. MİT’te katilin yakalanması için devreye girdi.

Reina'ya gelip yarım saat kaldı

Kanlı saldırıda teröristin Reina’yı iyi bildiği görülen teröristle ilgili önemli ipuçlarına daha ulaşıldı. 15 Aralık’ta Konya’dan İstanbul’a gelen saldırganın olaydan bir hafta önce Reina’ya giderek keşif yaptığı belirlendi. Terörist burada yarım saat kalarak etrafı izlemiş.

Ölü taklidi yapana bardak fırlattı

Reina'daki terör saldırısından kurtulan vatandaşlar o geceyi anlattı. Teröristin, yerde yatanların üstüne bardak atarak tepki verenleri öldürdüğünü söylediler.

Reina’da 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında hayatlarını kurtaranlar içeride yaşadıkları dehşet dolu dakikaları polise anlattı. Üst üste atlayarak ölü taklidi yapanların o geceye dair anlattıkları şöyle: "İçeride 600-700 kişi vardı. Herkes müziğin de coşkusuyla eğleniyordu. Bir iki defa ‘Tak tak’ diye ses duyduk. Sonra teröristin içeri girdiğini gördük. Arapça bir şeyler söyleyip tekbir getirdi. Türkçesi çok anlaşılırdı. “Hepinizi kurban edeceğim” diye bağırdı. Herkese ateş ediyordu. Biz de yere uzanıp ölü taklidi yaptık. 

Her şeye ateş ediyordu

Çünkü hareket eden herkese ateş etti. Kimseden tepki gelmeyince masa üzerinde bulunan şişe ve bardakları yerde yatanların üzerine atmaya başladı. Kim tepki verdiyse öldürdü. Hiç acıması yoktu. Sürekli ateş ediyordu. Cesetleri üst üste toplamıştı”
şeklinde ifade verdiler.
  • Bu Haberi