MAGAZİN HABERLERİ

Şahan Gökbakar'dan savcılara açık çağrı

Şahan Gökbakar'dan savcılara açık çağrı

Komedyen Şahan Gökbakar, yılbaşı gecesi Reina’ya yapılan terör saldırısını kınayan bir sosyal medya paylaşımı yaptı.

Hürriyet'te yer alan habere göre ünlü komedyen, aynı mesajda olay sonrası “Bunlara müstahak” türünde tweet atanların ceza alması için savcıları göreve çağırdı.

Çirkin ve insanlık dışı

"Yılbaşı günü, masum insanları katleden terörü lanetliyorum. Ancak bir şeyi daha yüksek sesle kınamalıyız diye düşünüyorum. O da bu olaydan sonra sosyal medyada bolca ama bayağı bolca yer alan 'Oh olsun, bunlara müstahak' minvalinde ahlaksızca, çirkin, insanlık dışı, vicdansızca yapılan yorumlar, atılan tweet’ler. Birilerinin ölümünden zevk alan insanlarla aynı ülkede yaşıyor olmak çok acı.

Yakalananlar basına yansısın

Buradan tüm bilişim suçları savcılarına sesleniyorum. Herhangi bir devlet yetkilisine veya ünlüye edilen bir hakaret suçu üzerine bilişim polisimiz 4-5 saat içinde evinden alabiliyorsa o kişiyi IP tespiti ile, bu nefret suçunu işleyen kişilerin de yakalanması ve ceza alması gerekir. Provokasyon yaratmak için yapan hainlerse de yakalanmış olur böylece. Yapılıyorsa lütfen basına yansısın da bilelim."


Şahan Gökbakar, mesajını “Tüm şehitlerimize ve hayatını kaybeden insanlara Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek noktaladı.
  • Bu Haberi