YAŞAM HABERLERİ

Sapık öğretmene rekor ceza!

Sapık öğretmene rekor ceza!

Manisa'nın Saruhanlı ilçesindeki bir ilkokulda 12 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile yargılanan ve 87 yıl hapis cezasına çarptırılan sınıf öğretmeni Yakup K, ailelerin itirazı üzerine İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'nde (İstinaf) yeniden hakim karşısına çıktı.

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre yerel mahkemenin kararını bozan İzmir 15. Ceza Dairesi, sapık öğretmene rekor bir ceza vererek, 28 öğrenciye tacizden 192 yıl hapse mahkum etti.

CEZA AZ BULUNDU

Saruhanlı ilçesinde bulunan Neval Yaralı Milli Egemenlik İlkokulu'nda sınıf öğretmeni Yakup K. iddiaya göre yaşları 7-8 arasında olan kız ve erkek çocuklara sınıfta ders işlerken cinsel istismarda bulundu.

Olayın ortaya çıkmasından sonra sınıf öğretmeni Yakup K. tutuklandı.

Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada Yakup K. suçsuz olduğunu belirterek tahliyesini istedi. Yakup K'nin toplam 28 öğrenciye yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddialarını değerlendiren mahkeme heyeti, 16 mağdura karşı işlendiği iddia edilen suçla ilgili beraat, geri kalan 12 öğrencinin her biri için 'Çocuğun cinsel istismarı suçundan' toplamda 87 yıl hapis cezası verdi. Cezayı az bulan aileler ise söz konusu karara itiraz etti.

İNDİRİM YAPILMADI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bazı mağdur avukatları kararla ilgili İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu. Yakup K. tarafından 2008 ile 2016 yılları arasında toplam 28 öğrenciye cinsel istismarda bulunulduğu iddialarını değerlendiren İzmir Bölge Adliye Mahkemesi ise dava dosyasını inceledikten sonra karara vardı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 15. Ceza Dairesi Başkanı Erdal Baytemir, üye hakimler Halim Göksu ile K. Haydar Arslanoğlu'nun yer aldığı mahkeme heyeti, yerel mahkemenin verdiği kararı kaldırdı. Daha önce 16 mağdur öğrenciye karşı verilen beraat kararlarından 3'ünü bozan mahkeme heyeti, Yakup K. hakkında 12 öğrenci için verilen 87 yıl hapis cezası kararını da yeniden değerlendirdi. Sanık Yakup K'ye yöneltilen suçlamalarla ilgili herhangi bir ceza indirimi yapmayan İstinaf Mahkemesi rekor bir ceza vererek Yakup K'yi 192 yıl hapis cezasına çarptırdı.

ÖĞRENCİNİN SÖZLERİ OLAYI ORTAYA ÇIKARDI

Olay, 8. sınıfta okuyan bir kız öğrencinin başka bir öğretmenle yarı yıl tatili öncesinde okul kıyafeti üzerine tartışması ile ortaya çıkmıştı. Öğrencinin, 'Benim kılık kıyafetime bakacağınıza siz tacizci öğretmenlerinize bakın' sözleri, okulda soruşturmanın başlatılmasına neden olmuştu. Öğrencilerin dinlenmesiyle olayın ilkokulda yaşandığı anlaşılırken, soruşturmanın genişletilmesi ile Yakup K'nin, yaşları 7-8 arasında değişen kız ve erkek öğrencileri 5 yıl boyunca sistematik olarak taciz ettiği anlaşılmıştı
  • Bu Haberi
Hazal Kaya'nın yeni dizisi ne zaman başlayacak?
Başbakan Yıldırım'dan Almanya'ya flaş mesaj!
Antalya'daki siteyi 'tarihin üstüne' yapmışlar!
Gülten Kaya'dan konuşulan Harun Kolçak paylaşımı
Başbakan Yıldırım’dan ilginç yasak!
Sacit Aslan’dan Ayşe Özyılmazel’e tokat gibi cevap!
Ebru Şallı'nın skandal aşkında son iddia!
'Hero' tişörtü giyen garsona gözaltı!
Irmak Ünal'dan enteresan deprem paylaşımı
FETÖ’nün jandarmaki bir numarası deşifre oldu!
Harun Kolçak son yolculuğunda
Kos'ta ölen Türk vatandaşının kimliği belli oldu
Tarkan’ın ‘Beni Çok Sev’ eseriyle ilgili karar verildi
34 gazeteci için Bylock’tan gözaltı kararı!
Aşkın Nur Yengi: "Bir gün herkes hesaplaşacak"
Pülümür Çayı'nda terör saldırısı şoku yaşadılar!
Coco’nun 51 Tonu'ndan Günaydın ve Habertürk’e bir soru!
Ege Denizi'ndeki deprem ile ilgili yeni açıklamalar!
Fatih Altaylı: "Arda’dan da Volkan'dan da özür dile!"
TBMM Başkanlık Divanı’nda Atatürk resmi tartışması!
‘Deve sidiği şifadır’ diyen ilahiyatçıya sidik ikram etti
Şeyma Subaşı kahkahayı bastı!
Fatih Terim işte böyle mekan basmış!
Demet Akalın'dan 'deprem' atarı!
Ünlü dizi oyuncusuna babasından cinsel istismar!
Hadise dün geceyi dışarda geçirdi
20 Temmuz 2017 TNS Rating Sonuçları
Ergenekon avukatı Yusuf Erikel'den Yeni Adalet Bakanı'na övgüler!
Gamze Özçelik ve Uğur Pektaş yeniden evleniyor!
Adana'da barda dehşet: Bir kadın öldü
Yasemin Kutsi