MAGAZİN HABERLERİ

Sumru Yavrucuk: "Kadına şiddet affedilemez"

Sumru Yavrucuk:

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Sumru Yavrucuk, Londra'da da 'Durmak yok, şiddet affedilemez!' dedi.

AMC Prodüksiyon ve İngiltere Kadın Platformu işbirliğiyle düzenlenen sohbet kulübünün 'Sanat' temalı sohbet konuğu tiyatro oyuncusu Sumru Yavrucuk’tu.

The Lion&Key adlı Türk hotelinde yapılan etkinlikte kadına şiddet, Shirley oyunu ve sanatın iyileştirici gücü konuşuldu.

Hepimiz birer Shirley’iz aslında diye sözlerine başlayan Sumru Yavrucuk; ‘Kaç çocuk yapacağımıza, neyi, nasıl yaşayacağımıza kravatlı adamlar karar vermeyi bıraksın artık, kadınların morale ihtiyacı var. Hiç bir şey için geç değil, hayatınızı değersizleştirmeyin lütfen, an biriktirmeye çalışın.

Mesleğe başladığım günden bu yana oyunlarımda hep kadını ifade etmeye çalıştım ve buna devam edeceğim. Çalıştığım dizlerde de anlaşmama her zaman müdahale etme maddesi koyarım. Bana kimse karşı olduğum şeyleri iyi birşeymiş gibi ekrandan söyletemez. Orası rol model olduğumuz yer, söyleyeceğimiz her mesaj insanların hayatına dokunuyor.' dedi.

Babasının karşı çıkmasına rağmen, kaçıp konservatuvar sınavlarına girişini, ilk oyununu, heyecanlarını anlattığı geçmişine de yolculuk yapan sanatçı ‘İdeallerinizin sonuna kadar arkasında durun, yılmayın ve tek düze hayatı kabullenmeyin lütfen' diye bitiren sanatçı çok yakında Shirley oyunuyla İngiltere seyircisinin buluşacağı müjdesini de verdi.
  • Bu Haberi