SPOR HABERLERİ

Suriyeli sığınmacıya Messi'den büyük sürpriz!

Suriyeli sığınmacıya Messi'den büyük sürpriz!

Suriyeli 18 yaşındaki sığınmacı Nujeen Mustafa'nın hayallerini, taraftarı olduğu İspanya kulübü Barcelona ve hayranı olduğu Arjantinli yıldız Lionel Messi gerçekleştirdi.

Şampiy10'da yer alan habere göre Barcelona'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabına eklenen videoda,  Suriyeli sığınmacı Nujeen Mustafa'nın hikayesine ve hayallerini gerçekleştirerek  Barcelona kafilesiyle tanışmasına yer verildi.

Halep kentinde doğan ve beyin felcine yakalanması nedeniyle tekerlekli  sandalyeyle hayatını idame ettiren Nujeen, ülkesindeki iç karışıklık nedeniyle  2015 yılında birçok ülkeden geçerek Almanya'nın Köln kentine vardı.

Yaklaşık beş bin kilometre süren yol hikayesi ve yaşadıkları, Büyük  Britanyalı gazeteci Christina Lamb tarafından kaleme alınarak  kitaplaştırılmasının ardından dünya genelinde tanınmaya başlayan Suriyeli genç  kızın hayallerini, taraftarı olduğu Barcelona gerçekleştirdi.

Barcelona'nın takım kafilesini taşıyan otobüs, Suriyeli sığınmacının  Köln'de kaldığı evin önüne kadar gelerek onu İspanya'ya götürdü. Burada Camp Nou  Stadı'nda Barcelona'nın Celta Vigo ile yaptığı lig maçını tribünden takip etme  fırsatını yakalayan Suriyeli genç kıza, sırtında "Nujeen" yazan forma hediye edildi.

Yaşadığı zorluklar nedeniyle okul hayatına ancak 17 yaşında başlayan Nujeen, daha sonra tesislerde aralarında Lionel Messi, Andres Iniesta, Luis Suarez ve Gerard Pique'nin yer aldığı Barcelonalı futbolcular tarafından  karşılandı.

Büyük hayranı olduğu Messi'den yakın ilgi gören Suriyeli sığınmacı, Arjantinli yıldız ile fotoğraf çekti?rerek onun imzalı formasını aldı. Futbolculara imzalı kitabını da veren  Nujeen, "Hayatımın en güzel gününü  geçiriyorum. Bu büyük sürpriz nedeniyle Barcelona ve Messi'ye çok teşekkür  ederim." diye konuştu.
  • Bu Haberi