GÜNCEL HABERLERİ

Teröristler Afrin'de 'hapsız' kalacak!

Teröristler Afrin'de 'hapsız' kalacak!

Mehmetçik ve ÖSO korkusundan ‘cesaret’ hapı kullanmak zorunda kalan teröristler, Afrin’de ‘hapsız’ kalacak. Adana polisi, Afrin’deki PKK’lılara gönderilmek üzere yola çıkan 3 milyon lira değerinde 250 bin cesaret verici uyuşturucu hap ele geçirdi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Mehmetçik ve ÖSO’ya karşı duyduğu sınırsız korkudan ötürü ‘cesaret’ hapları kullanmak zorunda kalan teröristler, Afrin’de bir süre daha ‘hapsız’ kalacak.

Adana polisi, Afrin’deki PKK’lılara gönderilmek üzere yola çıkan 3 milyon lira değerinde 250 bin cesaret verici uyuşturucu hap ele geçirdi. Ülkeye kaçak yollarla Avrupa’dan sokulan ve Hatay’a götürülmek üzere paketlenmiş 250 bin ‘captagon’ hapının bir kamyonette olduğu ihbarını alan güvenlik güçleri, sözkonusu aracı takibe alarak Sarıçam mevkiinde durdurdu. İçerisinde Suriye uyruklu V.Ş.Z (37) ve M.A’nın (29) bulunduğu plastik kasa yüklü kamyonet, hassas burunlu narkotik köpeklerince arandı.

Detaylı aramalar sonuç verdi ve plastik kasaların arasına gizlenmiş 250 bin adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Gözaltına alınan zanlılar, beyni etkileyip kalp ritmini hızlandıran ve vücut ısısını artırarak teröristlerin ‘aşırı enerji’ kazanmasına yol açan hapları Afrin’e götürdüklerini itiraf etti. Hapların piyasa değerinin 3 milyon TL olduğu belirtiliyor.
  • Bu Haberi