GÜNCEL HABERLERİ

Teröristler geride bir enkaz bıraktı!

Teröristler geride bir enkaz bıraktı!

Zeytin Dalı Harekatı sürerken, YPG/PKK’lı teröristlerden arındırılan yerleşim yerlerinde terörün yol açtığı tahribat da gün yüzüne çıktı. Teröristlerden temizlenen Bülbül kasabası, Şeyh Huruz, Mikdad, Kastel köyleri görüntülendi.

Yeni Şafak'ın haberine göre teröristlerden temizlenen ilk belde olan Bülbül’e giren Anadolu Ajansı ekibi, belde girişinde halen asılı olan teröristlerin fotoğrafları, beldeye bakan Darmık dağı yamaçlarında betondan inşa edilen ve F-16’lar tarafından vurulan teröristbaşı Öcalan posteri ile YPG/PKK’lı teröristlerin karargah binası, eğitim kampı, sözde nüfus ve tapu müdürlükleri ile belediye binasına girdi.

Terör yuvası haline gelen Bülbül’de çatışmalara tanıklık edenler, teröristlerin yerleşim yerlerini ateşe verdiğini, el yapımı patlayıcılarla binaları patlatarak büyük hasar verdiklerini ifade etti.

Şeyh Huruz, Mikdad, Kastel köylerinde bomba imha timleri teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcıları imha çalışmalarını sürdürürken, sadece Mikdad köyünde 200’ün üzerinde el yapımı patlayıcının imha edildiği bildirildi.


  • Bu Haberi