SPOR HABERLERİ

Tren raylarından 2 şampiyon çıktı!

Tren raylarından 2 şampiyon çıktı!

Onlar ne deniz kenarında ne salonda egzersiz yapıyor. Yiğit ve Hamit’in antrenman yeri, babalarının görev yaptığı istasyonlar. İki kardeş, raylarda çalışıp wushu ve tekvandoda rakiplerini geçiyor. Hedefleri dünya şampiyonluğu...

Yeni Asır'dan Tansu Edip Gökbudak'ın haberine göre Yozgatlı Devlet Demir Yolları Hat Bakım Onarım Memuru Ali Yağız'ın çocukları Yiğit (16) ve Hamit Yağız (18) doğup büyüdükleri tren istasyonundan altın madalyalarla çıktı. Evleri istasyon olan iki kardeş, antrenmanlarını da ilk tren düdüğünün ardından rayların üzerinde yapıyor. Onlarca madalya sahibi olan ağabey-kardeşin hedefi ise wushu ve tekvando dövüş sporunda önce Avrupa, sonra da dünya şampiyonluğunu elde edebilmek. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda 18 yıldır hat bakım onarım memuru olarak çalışan Ali Yağız'ın çocukları Hamit ve Yiğit Yağız, tekvando sporunda yaptığı derecelerle dikkat çekti.

Ancak ailenin ilgi çeken en büyük özelliği ise 18 yıldır Devlet Demiryolları'nın Çiğli İstasyonu'nda yaşaması oldu. Babalarının işi gereği istasyon binasının üstünde kendilerine lojman olarak ayrılan dairede yaşayan ailenin günü ilk trenin düdüğüyle başlıyor, son trenin düdüğüyle bitiyor.

DÜDÜKLÜ KOMUT

Gençliğinde spor yapmak isteyen ama işinden dolayı fırsat bulamayan Ali Yağız, hayalini çocuklarına aşıladı. İki kardeşe, küçükken dövüş sporuna kaydettirdi. Çocuklarının antrenörlüğünü üstlenen Ali Yağız, sabah ilk tren düdüğünün ardından kıyafetlerini giyip onları uyandırıyor. Babalarının "Kalk" komutuyla uyanan sporcu kardeşler, eşofmanlarını giyip ilk iş olarak ısınmaya başlıyor. Daha sonra evlerinin önündeki tren rayları üzerinde hafif tempoda koşu yapan iki kardeş, yine babalarının gözetiminde raylarda şınav çekerek zinde kalıyor. Baba Ali Yağız çocuklarının sağlığını çok düşündüğünü söyleyerek, "Ray bakım ve onarım memuru olduğum için trenlerin hangi saatlerde buradan geçtiğini biliyorum. Bu nedenle sadece boş zamanlarda çocuklarım burada çalışıyor. Ardından öğrenim gördükleri okuldan çıktıktan sonra da okullarının karşısındaki spor salonunda çalışmalarına devam ediyorlar" dedi.

MADALYA AVCILARI

Günlerini spor ve eğitimle geçiren ağabey kardeş, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen şampiyonalarda çok sayıda madalya kazandı. Yağız kardeşler, "Tek hedefimiz önce Avrupa, sonra dünya şampiyonluğu" dedi.
  • Bu Haberi
ABD Başkanı Trump'tan peş peşe Erdoğan tweetleri
Mısır'da camiye bombalı ve silahlı saldırı!
Trabzon’da fuhuş baskınında böyle yakalandı
Emrah Serbes, asli ve tam kusurlu
Konyalı asker tedavi gördüğü hastanede şehit oldu
Serdar Ortaç, sağlık durumuyla ilgili üzen bir açıklama yaptı
Başından vurularak öldürülen imamla ilgili flaş açıklama!
Erhan Yazıcıoğlu 50. sanat yılında dede oldu
CHP'li Başkana 7 yıl hapis istendi
Yağmur Ünal'ın sürpriz beraberliği
Giresun'da sıcak çatışma!
Beyaz TV'ye flaş Rasim Ozan Kütahyalı cezası
Gonca Vuslateri'nin 25 santimlik topuğu
Oğullarından Mursi'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama!
Birkan Sokullu'dan jet hızıyla alışveriş
Alperen'in ölüm nedeni belli oldu!..
RTÜK'te başkanlık seçimi sonuçlandı
İETT Genel Müdürü görevden alındı!
İndirimli kaçak akaryakıtla büyük tezgâh
Engin Günaydın: "Haber verseydi gardımızı alırdık"
Çok sayıda öğretmen hakkında gözaltı kararı
Süreyya Yalçın'a hayvan sevgisini unutturan kürk
Karadeniz'deki fotokapanlar terör örgütünün kabusu oldu
Şeyma Subaşı'ndan Acun'un paylaşımına tepki
Seri halde 6 kişiyi öldürdü, her yerde aranıyordu!
Engin Altan Düzyatan reklamdan servet kazanacak
23 Kasım 2017 TNS Rating Sonuçları
İstanbul'da birçok adrese eş zamanlı operasyon
Eliz Sakuçoğlu'nun Sabancı sessizliği
Şehit edilen genç öğretmenler unutulmadı
Yasemin Kutsi