RÖPORTAJ HABERLERİ

Tuğba Altıntop: "Hayalim müstakil bir ev"

Tuğba Altıntop:

‘La La’ isimli şarkısıyla ara verdiği müzik dünyasına hızlı bir geri dönüş yapan Altıntop, hedeflerini, hayallerini ve hakkında bilinmeyenleri samimi bir şekilde anlattı...

Tuğba Altıntop'un Akşam'da yayınlanan röportajı...

- Önce Tuğba konusundan başlayalım isterseniz. Şu sıralar projelerinizde soyadınızı kullanmıyorsunuz. Bunun özel bir sebebi var mı?


Yeni bir proje yepyeni hayaller... Ama duygularım her zamanki gibi gerçek. Biz de o yüzden ekibimle bu proje de tıpkı duygularım gibi insanlarda benim gerçekliğimi görsünler istedim ve sadece Tuğba ile sevenlerimin karşısına çıktım. 

- La La ile sürpriz yaptınız... Projenin gelişim sürecinden bahseder misiniz?

Çıkış şarkımız  ‘La La’ beklenilenin üstünde bir performansla müzik listelerinde en çok satılan maxi single olarak ve 7 milyonu aşan dinleyici kitlesine ulaştı. Prodüktörüm ve aranjörüm Ozan Doğulu ve ekibiyle 3 şarkımın da söz ve beste sahipleri Aysen ve Kemal Simsekyay’a minnettarım. Çünkü seslendirdiğim şarkılar hem çok değerli hem muhteşemler. Sözü ve bestesi Serdar Ortaç’a ait, albümde tek slow şarkım olan ‘Doyabilsem’ ise insanın gönül sazını titreten ve anlamlı sözleriyle sesiminde ön plana çıktığı bir şarkı oldu. Söylediğim şarkılarda kendimi buluyorum.

HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM

- Şarkının sözleri aşk acısından bahsediyor. Siz okurken neler hissettiniz?

Aşklar, ayrılıklar, heyecanlar, hevesler bir kadın ve bir erkek üzerine kurulu şu dünyada. Şarkılarım da benim gibi bu ruhlara hitap edecek. ‘La La’nın sözleri beni benden aldı. İtiraf ediyorum, şarkıyı ilk dinlediğimde hüngür hüngür ağladım.

- Bambaşka bir tarzla, imajla iddialı bir şekilde müzik piyasasında boy gösteriyorsunuz. Önyargılardan çekiniyor musunuz?

Bu önyargıların önünü hiç kimse kesememiş biz nasıl keselim... Ben önüme bakıyorum. Sonuçta dönüp dolaşıp gelecekleri nokta Tuğba olacak.

- Müzik sektörünün eleştirilerinden korkmadınız mı? Bir dönem model şarkıcılar ya da model oyuncular eleştiriliyordu. Siz kendinizi bu tip eleştirilere hazırlamış mıydınız?

Müzik sektöründeki kimseden kötü bir eleştiri almayı bırakın, başarılarımı konuşup destekliyorlar. Müzik evrensel bir dil. Ruhunuzu, anlatmak istediklerinizi, müziğinize ve seçtiğiniz şarkılara yansıtabiliyorsunuz. İşinde başarıyı yakalamak isteyen herkese Rabbim sabır verir. Evet! Bugün yaptığım müzik için sabır ettim ve çok çalıştım.

NAZARDAN ÇOK KORKARIM

- Peki bundan sonrası için kariyerinizle ilgili planlarınız nelerdir?

Herkesin imrenerek söz ettiği ekibimle çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Nazardan korkuyorum. O yüzden yapacaklarımızı şimdilik söylemiyorum. Üretmeye devam, zamanla herkes görecek.

- Oyunculuk mesleği şu sıralar gündemde… Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir koltuğa beş karpuz sığdırmanın gereği yok. Şu anda müzikle uğraşıyorum ve gerçekten çok yoğunum. Televizyonla ilgili yeni projelere gelse de, kendime ve işime daha fazla temiz vakit ayırmak istiyorum.

- Kızlarınız büyüdü ve en az sizin kadar güzeller... Onların hedefinde neler var?

Öncelikle teşekkürler. Büyük kızım Su El Nur ses sanatçısı olmak istiyor ve çok başarılı… Gelecek yıllarda müzik dünyasına ismini altın harflerle kazıyacağını düşünüyorum. Şevval Nur ise tekstil ve ticaretle ilgilenmek istiyor. Tam destek, sonsuz inançla bir anne olarak kızlarımla gurur duyuyorum. Ve destekliyorum.

KIZLARIMA GÜVENİM SONSUZ

- Siz nasıl yönlendiriyorsunuz kızlarınızı? Bu sektörde olmalarına sıcak bakıyor musunuz?


Henüz çocukken hayal ettikleri meslekler için yollarında yürüyorlar. Kızlarımın yapmak istedikleri hangi meslek dalı varsa sonsuz desteğimle yanlarında olacağımı evlatlarım biliyor.

- Sihirli bir değneğiniz olsa neyi nasıl ve neden değiştirirdiniz?

Sevginin çoğalmasıyla yeniden barışçıl duygularımıza kavuşabileceğimizi düşünüyorum. İnsanların sihire ihtiyaçları yok. Sonsuz inanç ve huzurla çözemeyecekleri hiçbir sorun yoktur.

- Hayatınızı 5 kelimeyle anlatır mısınız?

Hayata pozitif bakan ve enerjimle bunu destekleyen, nefret duygusunu içimde barındırmayan, mütevazı ve sıcak kalpli bir kadın olarak, cömert, bağışlayan, yardımsever, işine ve ailesine bağlı son derece sadık, kalbinde merhameti ve sevgiyi açıksözlülüğümle ifade eden bir insanım. 

HAYALİM MÜSTAKİL BİR EV

- En büyük hayaliniz nedir?


Evlatlarımla birlikte müstakil ve denize yakın bir yerde yaşayabileceğim bir ev.

- Keşkeleriniz var mı?

Ben iyi ki yaşamışım diyorum. Yaşadıklarım bana çok şey öğretti. İyiyle kötüyü, doğruyla yanlış insanları. Kısacası hayatı...
  • Bu Haberi
Tuğba Özerk: "Aşkı yazdığım şarkılarda yaşıyorum"
Sigara ağız sağlığına zarar veriyor
Hande Ataizi ve Benjamin Harvey tatile çıkıyor
Trabzonspor'da gözler Onur Recep Kıvrak'da
İzmir’in çok sevimli, geniş ailesi
"Koruyucu" dizisi sektöre çeki düzen verecek!
Gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı!
Asli Enver'den tatile seçim arası
Putin - Trump görüşmesine dair flaş açıklama!
YSK: "Yayın yasağı 18.45'te kalkıyor"
Nesrin Cavadzade - Alihan aşkı!
Hayatları bir harfle nasıl karardı?
Muharrem İnce YSK’nın önüne geldi çağrı yaptı
Oy verme işlemi sona erdi, sayım başladı
Oyunu kullanmak için tekerlekli sandalyede geldi
Yalın: "Oy vermeyeni kabul etmiyoruz"
Engelli ve yaşlılara seyyar sandık uygulaması
Cem Yılmaz: "Siz kabine geçin ben geliyorum"
Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oyunu kullandı
Demet Akbağ oy kullanırken büyük kriz yaşadı!
Ağrı Valiliği'nden kayıp Leyla için son dakika açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı
Demet Özdemir'den flaş Seçkin Özdemir açıklaması!
Mustafa Akış: “Bugün ateş edeceğiz”
CHP’li vekilden seçimler hakkında şok iddia!
Başbakan Yıldırım oyunu İzmir’de kullandı
Ünlü isimler sandık başında
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu kullandı
Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı
Nusret oy verme işlemini de şova dönüştürdü