MAGAZİN HABERLERİ

Ünlülerin uyuşturucu davasında şok!

Ünlülerin uyuşturucu davasında şok!

Ünlü isimlere uyuşturucu davasında istenen cezalar belli oldu...

Hürriyet'in haberine göre Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Rıza Kocaoğlu, Ersin Korkut, Mehmet Erdem ve Koray Candemir gibi ünlü isimlerin aralarında bulunduğu 53 tutuksuz sanıklı 'Uyuşturucu Davası'nda' duruşma savcısı 18 sayfalık mütalaasını açıkladı. İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 7. duruşmaya 5 tutuksuz sanık katıldı. Diğer tutuksuz sanıkları ise avukatları temsil etti. Savcı, sanıklar için uyuşturucu ticaretinden beraat, uyuşturucu kullanmak suçundan ise 2-5 yıl hapis cezası istedi...

Duruşma savcısı Ümit Özkan mütalaasında, Kenan İmirzalıoğlu, Sinem Gürtekin, Murat Yıldırım, Orçun Koray Candemir, Cemil Büyükdöğerli, Kaan Uysaler, Özgür Çakıt, Duygu Yetiş, Selma Yılmaz, Uğur Bilgin, Sarp Apak, Kaan Razgırar, Onur Buldu, Murat Eken, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut, Gökçe Özyol, Erdem Baş, Mustafa Şinasi Yurtsever, Uluç Bayraktar ve Mehmet Can Karcı için sadece "Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçundan 1'er yıldan 2'şer yıla kadar hapis cezası talep etti.

19 SANIĞIN 17'ŞER YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Aralarında Mehmet Erdem, Eray Özbal, Şahin Irmak, Ahmet Yılmaz, Recep Davulcu, İbrahim Bayraktar, Özhan Binici, Nusret Aldemir, Ahmet Çardak, Ahmet Sağlam, Gökhan Akpınarlı, Murat Özbudak, Eray Türkmen, Cihan Güçlü, Barış Güney, Abdurrezak Şin, Zeki Yalçın, Cemil Zirek, Mehmet Kaya Hakyemez için ise, "Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" ve "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçlarından 6'şar yıldan 17'şer yıla kadar hapis cezası istedi.

11 SANIĞIN 15'ER YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Ünlü isimlerden Rıza Kocaoğlu, Fırat Dağdaş, Dilek Dağdaş, Burhan Albayrak, Aydın Kardaş, Mehmet Fırat Alyamaç, Mustafa Çardak, Murat Yaşar, Şengül Yaşar, Gül Zirek, Vedi İzzi için ise sadece "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan 5'şer yıldan 15'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

SANIK POLİSE GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Mütalaada, tutuksuz sanıklardan polis memuru Fatih Argin'in Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu'nda görevli polis memuru olduğu, sanık Hakan Yılmaz ile tanıştığı ve Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından içerisinde ünlü şahısların da bulunduğu soruşturma kapsamında yapılan operasyondan sonra teknik takip altında bulunan Hakan Yılmaz'ı aradığı belirtildi.

Argin'in, Hakan Yılmaz'ı arayarak yapılan bu operasyonun devamının geleceği ve dikkatli olması gerektiğini söylediği, Yılmaz'ın da bu bilgiyi uyuşturucu madde kullanan kişilere aktardığı bu aşamadan sonra teknik takibin sekteğe uğradığı ifade edildi. Hedef şahışları telefon görüşmelerini azalttığı ve şifreli konuşmaya başladığı bu şekilde Hakan Yılmaz'ın şoförlüğünü yapan sanık Ahmet Sağlam'ın dolaysıyla onunla irtibatlı olduğu diğer sanıkların operasyon bilgisini öğrenmelerini sağlayarak görevi kötüye kullandığının anlaşıldığı ifade edildi. Mütalaada Fatih Argin'in "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisi talep edildi.

"SUÇ ÖRGÜTÜNE RASTLANILMADI"

Mütalaada ayrıca aralarında Fırat Dağdaş'ın da bulunduğu 15 sanık hakkında ise "suç örgütü kurmak" suçundan mahkumiyete yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatini istedi.

AVUKAT, BERAAT EDEN ENGİN ALTAN DÜZYATAN'I EMSAL GÖSTERDİ

Söz alan sanık Cemil Büyükdöğerli'nin avukatı, savcının mütalaasına katıldığını belirterek, "Müvekkilim uyuşturucu kullandığı hususunda ikrarı vardır. Müvekkilim daha önceden dosyası tefrik edilen Engin Altan Düzyatan'a uyuşturucu temin ettiği iddiası vardı. Engin Altan Düzyatan yargılandığı Sulh Ceza Mahkemesi'nde beraat etmiştir. Bu karar kesinleşmiştir" dedi.

DURUŞMA EKİM AYINA ERTELENDİ

Diğer avukatlar da beyanda bulunmak için süre istedi. Sanık ve avukatlarına beyanda bulunmaları için süre veren mahkeme duruşmayı 15 Ekim 2015 tarihine erteledi.
  • Bu Haberi
Nilay Dorsa'nın arkadaşının tepesini attırdılar!
İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye yanıt!
Tuvana Türkay, Londra'da ev aldı
Erzurum'daki kan davası Erzincan’da devam etti!
Kaan ve Kıvılcım Kapadokya'da aşka geldi
YSK Başkanı Sadi Güven: "Sağlıklı bir seçim oldu"
Emina Jahovic'ten 'pişti' önlemi!
Muharrem İnce beklenen açıklamayı yaptı
Boşanan çift oy kullanmaya birlikte gitti
İçişleri Bakanlığı duyurdu: '24 terörist öldürüldü…'
Merve Boluğur, Nişantaşı'nı baştan başa dolaştı
Yunanistan’da 5.5 büyüklüğünde deprem
İpek Açar'ın mutluluğu gözlerinden okundu
CHP’li Canan Kaftancıoğlu’ndan seçim açıklaması
Songül Karlı yat sefası yaptı
Tarım işçilerini taşıyan kamyonet şarampole yuvarlandı!
Merve Boluğur'a ihanet şoku!
24 Haziran 2018 TNS Rating Sonuçları
İlhan Kesici'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim tebriği
Barış Atay, Hatay milletvekili oldu
İşte yurtta hava durumu!
Birce Akalay: “Sayın vekilim iyi ki varsınız”
Enis Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi
Demet Şener ve İbrahim Kutluay 'sandık piştisi' yaşadı!
Bülent Tezcan'dan seçim açıklaması
Beren Saat ile Kenan Doğulu el ele oy kullanmaya geldi
Serbest piyasada döviz fiyatları
Demet ve Seçkin'in bir demet mutluluğu
MHP Lideri Bahçeli: "Türk milleti MHP’yi kilit partisi yapmış"
Erdoğan: "Rabbime ne kadar hamdetsem azdır"