YAŞAM HABERLERİ

WhatsApp’ta sesli mesaj özelliği artık tek tuş

WhatsApp’ta sesli mesaj özelliği artık tek tuş

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yepyeni bir özellik geldi. Bundan böyle kullanıcıların sesli mesaj gönderirken parmağını ekrana basılı tutması gerekmiyor.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Facebook’un 19 milyar dolar karşılığı satın aldığın WhatsApp, platforma eklediği yeni özelliklerle kullanıcılarını mutlu ediyor. Bildiğimiz üzere WhatsApp’tan mesaj göndermenin farklı yöntemleri bulunuyor. Uygulama üzerinden sadece kısa mesaj değil, sesli mesaj da gönderilebiliyor.

Fakat sesli mesaj göndermek için uygulama ekranında sağ alttaki kayıt tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Özellikle uzun süreli sesli mesajlarda ekrana basılı tutmak tam bir işkenceye dönüşebiliyor. İşte WhatsApp bu soruna el attı ve sonunda sesli mesajı kilitleme özelliği getirdi.

Güncel sürümde sesli mesaj butonuna basılı tutulduğunda, yukarı doğru bir kilit işareti beliriyor. Parmağımızı yukarı doğru sürüklediğimizde sesli kayıt kilitleniyor ve gönder butonuna basana kadar kayıt yapmaya devam ediyor.Ayrıca mesajı göndermekten vazgeçerseniz, yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere vazgeç butonuna tıklamak yeterli.

Gelgelelim WhatsApp bu özelliği şimdilik iOS platformu için yayınladı. Android akıllı telefon kullanıcılarının söz konusu özelliği kullanmak için bir süre daha beklemesi gerekecek.
  • Bu Haberi