GÜNCEL HABERLERİ

Yasin Börü’nün katili tutuklandı!

Yasin Börü’nün katili tutuklandı!

Diyarbakır’da Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesiyle ilgili davada geçtiğimiz hafta yakalanan firari sanık Ersin Filizer tutuklandı. Suçlamaları kabul etmeyip beraatini isteyen canavarın, kaçma şüphesi bulunduğu için tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014’te Kobani (Ayn el-Arap) olayları bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz’un öldürülmesiyle ilgili davanın aranan firari sanığı Ersin Filizer’i (25) yakalamıştı. “Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme” ve “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından aranan ve geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da yakalanan Filizer’in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

CANAVAR FİLİZER BERAATİNİ İSTEDİ

Sanık Filizer, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla hakkında yakalama kararı çıkartan Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine ifade verdi. Üzerine isnat edilen suçlamaları kabul etmeyen Filizer, beraatini ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti. Talebi değerlendiren mahkeme, sanık Filizer’in “Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak”, 4 kez “canavarca his saikiyle adam öldürmek ve teşebbüs etmek” suçlarının vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, sanığın bu aşamaya kadar firari olması, delillerin henüz toplanmamış olması ile kaçma şüphesini gerekçe göstererek tutuklanmasına karar verdi.
  • Bu Haberi