KADINCA HABERLERİ

Yaşınızı silen işlemler!

Yaşınızı silen işlemler!

Yıllar hızla geçiyor. Artan yaşla birlikte yılların izleri yüzümüzde giderek daha çok yer tutuyor.

Akşam'dan Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

Yıllar hızla geçerken siz yeteri kadar önlem almadıysanız bu takdirde olduğunuzdan daha olgun gözükmeniz kaçınılmaz. Gerçek yaşınızı biliyorsunuz peki ya deri yaşınızı?

Deri Yaşınız

Bilgisayarlı deri analiz sistemleri sayesinde deri ve deri altı özellikleriniz puanlanarak deri yaşınızı yani dışarıdan algılanan yaşınızı tespit etmek mümkün...

Yaş Silen İşlemler

Sizi gerçek yaşınızdan daha genç gösteren bir dizi işlem mevcut. Bu işlemlere ek olarak farklı uygulamalarda benzer amaçlı tercih edilebilir. İşlemlerde her bünyenin verdiği cevap farklı. Bu işlemlerden birkaçı bir arada uygulanıldığında olumlu etki daha belirgin olacaktır...

Odaklı Ultrason enerjisi: Ulthera deri altındaki gerginliği sağlayan zar tabakasına ultrason enerjisini ulaştırıyor. Amerika da FDA in onayladığı bu uygulama ile deri altı sıkılaştırılıyor. Yaklaşık 45-50 dakika süren işlemi bir kez yaptırmanız yeterli oluyor. Bir ay içerisinde sonuçları izlenmeye başlanıyor ve 6 aya kadar sonuçlar giderek artıyor. Tek seferlik uygulama ile deri yaşınızda 5 yaşa kadar düzelme elde etmek mümkün.

Coolaser: Erbiyum veya karbondioksit lazerle deri üst tabakasının alınmasını sağlayan bu işlemde FDA in onaylı. 1-4 seans uygulanır. Haftalar içerisinde sonuçlar izlenmeye başlıyor ancak tam sonuç için 3-4 ay gerekli. Bu uygulama deri üzerinde ince kırışıklıkları olan bireyler için tercih edilmeli. Deri yaşında 5 yaşa kadar azalma elde etmek mümkün.

Point Lifting: Hyaluronik asit dolguların yüzün taşıyıcı noktalarına verilmesiyle gerçekleştirilen bu teknikte sıklıkla 8-12 kutu dolgu kullanılmakta. Liquid Facelift (sıvı yüz germe) diye de adlandırılan bu işlemde sonuçlar hemen izlenmekte. Hızlı sonuç isteyenler için ideal olan bu yöntemde düzelmenin tam oturması 10 günü almakta. Kırışıklık veya sarkıklıktan farklı olarak yıllar içerisinde yağ dokusunda azalarak yaş alan bireyler için uygun. Tek seferlik uygulama ile 6-7 yaşa kadar avantaj elde etmek mümkün.

Kollajen doku artışı sağlayan dolgular: Radiesse, Ellanse ve Sculptra adı verilen dolgular bir yandan dolgu görevi görürken diğer yandan da bireyin kendi kollajen dokusunda artışa neden oluyor. Bu dolgularda uygulama point lifting den çok farklı yapılıyor. Azar miktarda ama çok daha yaygın yapılan enjeksiyonlarla 4-5 kutu enjeksiyon gerçekleştiriliyor. İki veya üç seanslık uygulama hem ince kırışıklıkları olan hem de yağ dokusu yaşla azalmış olan bireyler için uygun. Bu yöntemde deri yaşınızı 5-6 yaş daha aşağıya indirmek mümkün.

Nem enjeksiyonu: Deri altının nem ve su ihtiyacını karşılayan Volite tek seans ta 9-10 aya kadar uzanan bir etkiye sahip. Kuru ciltler için çok faydalı olan uygulama kaybettiğimiz elastikiyetimizi geri kazanma adına da yararlı. Deri yaşında 3 yaşa kadar azalma elde edilebiliyor.

DERİ YAŞINIZI GENÇ TUTUN

Doğum tarihimiz ve kronolojik yaşımızın bizi içine aldığı sınırları teknoloji ve plastik cerrahi yardımıyla genişletmek mümkün. Hissettiğiniz yaşta görünmek istiyorsanız, deri yaşınızı genç tutmak, sizi görenlerin yaşınızı öğrendiğinde şaşırıp kalmalarını keyifle seyretmek istiyorsanız yaş silen işlemleri hatırlamanız yeterli. Elbette her işlemde elde edilecek sonuçlar ve sizin neye ihtiyacınız olduğu konusunda uzman doktorunuz en doğru bilgileri verecektir.

PROF. DR. REHA YAVUZER / AKŞAM
  • Bu Haberi
George Clooney, 14 arkadaşını ihya etti!
Renkli gözlerde büyük tehlike!..
Güliz Ayla merak edilenlerini anlattı
Fesleğen, aşk hayatına lezzet katıyor!
Kıvanç Baran Arslan biten ilişkisi için ilk kez konuştu
Genç kaleci neden gözyaşlarına boğuldu?..
Instagram'a hashtag takip özelliği geliyor!
Teoman yeni projesini açıkladı
Kontrolden çıkan traktör yatak odasına daldı
Şahan Gökbakar soluğu Roma'da aldı!
Emekliye çifte zam gündemde!
Ümit Özat: "Ölmem isteniyor"
Hollywood'u sallayan aşk bombası!
İran’a hücumbot motoru veren Türk mahkemede
Emina Sandal ilk kez konuştu: "Üzülüyorum, yıpranıyorum!"
Zarrab davasında sürpriz gelişme!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Kudüs açıklaması
Kan gölüne dönen kahvehanede delil aradılar!
Mehmet Günsür’ün tarzı şaşırttı!
İstanbul'da bazı sokak isimleri değiştirildi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli görevinden ayrıldı
Başbakan Yıldırım: "Gün bugündür, hükümetimiz arkanızda"
Pınar Altuğ'dan kaza sonrası ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Bahçeli ile görüştü
Hakan Yılmaz’ın iddialarına Kırıkkaleli iş adamından cevap
Somali'de polis akademisine saldırı!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
Üst geçidi kullanmayan iş adamı canından oldu!
Binnur Kaya'nın şaşırtan paniği!
Nakşibendi Tarikati için özel imar düzenlemesi!
Yasemin Kutsi