YAŞAM HABERLERİ

Yaşlı çifti 'Pınar Altuğ' ile kandırdılar!...

Yaşlı çifti 'Pınar Altuğ' ile kandırdılar!...

Türkiye’de 2000’li yıllarda “Evim Evim Güzel Evim” isimli programla tanınan Gürhan Varan’a benzeyen Mehmet Gürsel Varan, ev vaadiyle Menevşe Kar ve oğlu Fikret Kar’ı 50 bin lira dolandırdı. Aile suç duyurusunda bulunurken, Varan kayıplara karıştı.

Yeni Asır'dan Tansu Edip Gökbudak'ın haberine göre İzmir'in Bornova ilçesindeki Mevlana Mahallesi'nde ikamet eden Menevşe ve Fikret Kar, arkadaşları Süleyman Ö'nün kendi arsasına Rafineri Gayrimenkul isimli bir şirketin inşaat yaptığını gördü. Bunun üzerine arkadaşlarına müteahhidi soran Kar ailesi, Mehmet Gürsel Varan ile irtibata geçti.

PINAR ALTUĞ YALANI

Ailenin irtibata geçtiği Mehmet Gürsel Varan, kendisini 'Evim Evim Güzel Evim' programındaki mimar 'Gürhan Varan' olarak tanıttı ve "Pınar Altuğ benim çok yakın arkadaşımdır" diyerek ailenin güvenini kazandı. Varan'ın kendilerinden 2 daire karşılığında 70 bin lira para talep ettiğini söyleyen Fikret Kar, "Gelinimin takıları ile oğlumun otomobilini satıp 50 bin lirayı denkleştirerek Varan'a verdim. Karşılıklı sözleşme imzaladık. O da bize makbuz verdi" dedi. Ancak Kar imzalanan sözleşme ve kendisine verilen makbuzun sahte kaşe ve imzalı olduğunu anladığını belirterek, "Bizi tamamen sahte belgelerle dolandırdı" diye konuştu.

'İYİ Kİ TAPUYU VERMEDİK'

Parayı aldıktan sonra Varan'ın kayıplara karıştığını söyleyen Menevşe Kar da, "Evin tapusunu da istedi ama ben vermedim. İyi ki vermemişim. Şimdi 6 aydır telefonlarımıza çıkmıyor" dedi.

Ailenin müdafiliğini üstlenen Avukat Abdi Yaşar ise, olayın dolandırıcılık olduğunu söyleyerek "Kişi, soy ismi ve yüzü Gürhan Varan'a benzediği için, kendisini Gürhan Varan olarak tanıtmış. Aile de güvenerek 50 bin liralık ödeme yapmış. Varan sahte kaşe ve sözleşmeyle aileyi dolandırmış. Takipçisi olacağız" dedi.

Kaymakamlığın da ismini kullanmış

Öte yandan Mehmet Gürsel Varan'ın, Çeşme Kaymakamlığı ile Varan'ın başkan yardımcısı olduğu Çeşme Alaçatı Müteahhit ve İşadamları Derneği'nin (ÇAMİAD) ismini kullanarak çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürüldü. Varan'ın bu sayede güven kazandığı öğrenildi. Ancak gerek Çeşme Kaymakamlığı gerekse ÇAMİAD yetkilileri Mehmet Gürsel Varan'la bağları olduğunu yalanladı.
  • Bu Haberi