YAŞAM HABERLERİ

Yıllarca öz babasının tacizine uğrayan genç kız konuştu!

Yıllarca öz babasının tacizine uğrayan genç kız konuştu!

Vücudunda "Don't touch my heart" dövmesi var. Yani "Kalbime dokunma" diyor. Yüreğinde ise öz babasının istismarı sonucu ağır bir yara. 13 yaşından itibaren yıllarca babasının istismarına maruz kaldı. Şikayetçi oldu. Yurda yerleştirildi. Babası 30 yıl hapis aldı...

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre G.Y., 13 yaşında başlayıp yıllarca süren cinsel istismar nedeniyle babasından şikayetçi oldu. Yurda yerleştirildi. Babası 30 yıl hapis aldı. Şimdi kendisi artık 6 kişilik kalan ailesiyle yaşam mücadelesi veriyor. "Okumak istiyorum" diyor.

"KARDEŞİME TECAVÜZ ETTİM" DİYE KENDİNİ SAVUNDU

G.Y. 17 yaşında. 4 gün sonra 18'ine girecek. İddiaya göre ilk olarak 13 yaşında babasının cinsel istismarına uğradı. Yıllarca tehditle süren istismarın ardından karakola giderek babasından şikayetçi oldu. Yurda yerleştirildi. Baba "Karnesi kötü diye kızdım. İftira" dedi, serbest kaldı. Hakkında "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 24 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. 7 ay sonra görülen ilk duruşmada "Suçlamayı kabul etmiyorum. Yıllar önce kardeşime tecavüzden dolayı hapiste yattım. O evrakları eline geçirdiği için öyle ifade vermiş. Kız kardeşimden de çocuğum var" dedi. Bir iğrençlik daha ortaya çıktı. Tutuklandı. Yargılama sonunda Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi sanık R.Y.'nin 30 yıl hapsine hükmetti. İstinaf mahkemesi de kararı onadı.

"YAŞAM SAVAŞI VERİYORUZ, ÇOCUĞUMUN ÜSTÜ BAŞI YOK"

Yaklaşık 3 yıl yurtta kalan G.Y. 18 yaşını doldurduğunda ailesiyle yaşayacak. Yıllarca süren hukuk savaşı yaşam mücadelesiyle devam edecek. 5 çocuk annesi N.Y. asgari ücretle bir lokantada bulaşıkçılık yapıyor. Pendik'te derme çatma evlerinde evlatlarına bakmaya uğraşıyor. Şimdi yurttan eve gelecek kızının da yanında olmasını ve okumasını istiyor. 5 çocukla ortada kaldığını ve yaşam savaşı verdiklerini belirten N.Y. "Geçim sıkıntımız zor. Durumumuz yok. Olayı ilk duyduğumuzda yıkıldık. Zorlanıyorum yani. Yanıma istiyorum ama çocuğun üstü başı da yok alamıyorum" dedi.

"OKULA GİTMEK İSTİYORUM, ÇALIŞMA YAŞIM DEĞİL"

"Okumak istiyorum" diyen G.Y. ise "Örgün hakkım olsa okurum işe gitmem. Bir yandan da çalışıp annemlere bakmak istiyorum. Zor geçiniyoruz. Öncelik okumak. Okumak için yardım istiyorum. Okula gitmek istiyorum. Yaşım benim çalışma yaşım değil" diye konuşuyor. O günleri ise hatırlamak dahi istemiyor. Mahkeme sürecini "Hakim sorduğunda cevap vermeye korkuyordum. Çekiniyordum. Utanıyordum" şeklinde anlatıyor.

"MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ"

Ailenin avukatı Seçkin Doğruyol ise babanın aldığı cezanın az olduğunu söyleyerek mücadelenin süreceğini belirtti. Doğruyol, "Maalesef sadece verilen kararlarla bu tarz olaylar çözümlenmiyor. Biz toplum vicdanı olarak en basitinden en komplike olaylara kadar bu insanlara ve bu insanların yaşadığı ailelerine sahip çıkmamız gerekiyor. Şahsın aldığı ceza kesinlikle yeterli değil. Aldığı ceza 30 yıl ama biz bunu 600-700 yıl yani olayların her birine ayrı ayrı olmak üzere olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yönde de itirazlarımız devam ediyor. Ve sonuna kadar gerekirse Anayasa Mahkemesi de dahil itirazlarımıza devam edeceğiz. Bu mücadeleyi sonuna kadar savunacağız" dedi.
  • Bu Haberi
Meteoroloji'den Türkiye geneli için 'yağış' uyarısı!
Dilan Çiçek Deniz ve Birkan Sokullu ilk kez görüntülendi
Tartıştığı karısını bıçaklayarak öldürdü
Beckham ailesi de kutlama yemeğine katılacak
Sinem Kobal bölüm başına 30 bin TL alacak
Semiramis Pekkan'ı Ajda Pekkan sandılar
Yumurta astımın ilacı!..
Tolga Mendi kazandığını eve yatırdı
Tuvana Türkay ile Alper Potuk'un gözlerden uzak barışı
WhatsApp Gold tehlikesi devam ediyor!
Oryantal Didem'e büyük şok!
Aslı Enver aile yemeğine katıldı
Kerem Bürsin'i çok duygulandıran sürpriz
SSK emeklisine bin 818 TL!
Gupse Özay: "Gelin-görümce yemek yedik"
Şüpheli şahısların üzerinde tabanca çıktı!
Nehir Erdoğan hangi ünlü oyuncunun eski eşiyle aşk yaşıyor?
Binali Yıldırım ve İbrahim Kalın türkü söyledi
Bensu Soral eşiyle Londra'ya uçtu!
Ablasıyla boşanmak üzere olan eniştesini öldürdü
Demet Şener sosyal medyada öyle bir taş attı ki!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Vatandaştan hiçbir belge istemeyeceğiz"
Tarkan evi terk edip otele mi yerleşti?
Masaj salonunda böyle basıldılar!
"Bir Zamanlar Çukurova" bu iddiayla çalkalanıyor!
Zeytin Dalı Harekatı’nın yıldönümünde Afrin’de patlama
Serdar Ortaç'ın olay yaratan paylaşımı!..
"Hayır" yanıtını veren Berfin'i bu hale getirdi!
Dilan Çiçek Deniz - Birkan Sokullu hattında son durum!
Charlize ve Brad aşk mı yaşıyor?