'2.Sayfa'dan Eylül Öztürk'e tokat gibi yanıt!

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla ikinci bebeğine hamile olduğunu duyurdu.

9036 okunma

Bebek haberini sosyal medya hesabından duyuran 2. Sayfa, daha sonra bir paylaşım daha yaparak ünlü çiftin fotoğrafının taklit olduğunu iddia etti.

Bu paylaşıma sinirlenen Eylül Öztürk, "Ah sevgili 2.sayfa, sanıyorum bu postta beklediğiniz gibi bir linç gelmedi ama bizi tanıyan ve bilen insanlar bu tip şeyleri dert etmezler zaten bunu bilmeniz gerekiyordu. Ayrıca bu da çok genel ve yaygın bir o kadar da gerçekçi bir manzara ve pozdur. Çok defa bir hamilelik müjdesinde kullanılmıştır. Bu tabloyu her hamile kadın yaşar, bilmemeniz çok normal tabi. Çok önemli değil ama zaten bundan daha fazlasını size verebilecek bir yaşantımız yok bizim. Ancak bunlarla idare edin artık napalım." mesajını yazdı.

Yorum karşısında haklı tepkilerini ifade eden "2. Sayfa" sunucuları usta gazeteciler Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel, canlı yayında Eylül Öztürk'ün kadına şidette bulunduğunu ifade ederek Öztürk'ün bebek sahibi olamayan kadınları incittiğini belirttiler. Sevilen gazetecilerin bu yorumuna izleyicilerden destek mesajları yağdı.

Öte yandan Öztürk'ün eşinin kendileri için 'varoş' sıfatını kullandığını ifade eden Müge Dağıstanlı, genç adama "Bize varoş diyen Eylül Öztürk'ün eşi... Eylül Öztürk ise toplumun her kesimine hitap eden ve her kesiminden para kazanan bir fenomen." yanıtını verdi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Canlı yayında sözlerinden dolayı tepki gösterildiğini ve linç ettirilmeye çalışıldığını söyleyen Eylül Öztürk ise verdiği yanıtta, Instagram hesabından yayınladığı videolarda gözyaşlarına hakim olamadı. 

"Ben iki defa sizin programınıza geldim, çayınızı içtim ve beni tanıyorsunuz. Benim hangi cümleyi ne şekilde söyleyip söylemeyeceğimi siz çok iyi biliyorsunuz. Benim üzüldüğüm nokta da bu. Sadece kendi çıkarlarınız doğrultusunda benim çok mutlu olduğum bir anı kendinize prim haline getirdiniz. Üzerine de 'Bu ülkede anne olmayanlar var' diyerek dem vurdunuz. Asla ve asla böyle bir niyetimin olmadığını çok iyi biliyorsunuz. Beni linç ettirmeye çalışıyorsunuz ama ben buna izin vermem.

Siz göbeği açık giyinen kadınların fotoğraflarını paylaşarak altında linç ettirirken ben burada ev kadınlarına istihdam sağlamak için savaştım. Ben tüm kadınlardan ve takipçilerimden özür diliyorum böyle çirkin bir şeyin içinde olduğum için. Benim laflarımı çevirip söylemediğim şeyleri söylemişim gibi gösteren Müge ve Gülşen adına da özür diliyorum.

Her şeyden önce şu karnımdaki bebekten özür diliyorum. Sizin gibi hiçbir dostluğu hak etmeyen iki kadın yüzünden şu karnımdaki bebeği üzdüğüm için çok özür diliyorum. Sizin yatacak yeriniz yok. Aldığınız veballerin günahı gerçekten boynunuza. Allah ıslah etsin sizi."