'3. Geleneksel Benim Namaz Şenliğim' etkinliği!

Yaşları 3 ile 5 arasında değişen kızlı erkekli 2 bin anaokulu öğrencisi 'Namaz Şenliği' kapsamında İstanbul Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'ne götürüldü. Kızlar kırmızı başörtüsü, erkekler beyaz takke takmıştı.

'3. Geleneksel Benim Namaz Şenliğim' etkinliği!
Milliyet'te yer alan habere göre "3. Geleneksel Benim Namaz Şenliğim" etkinliği  kapsamında, 45 anaokulundan 2 bin çocuk öğle namazı kıldı.

Mutlu Şirinler Çocuk Evi’nin küçüklere milli ve manevi değerleri aşılamak için gerçekleştirdiği çalışmalar çerçevesinde, İnsan ve Medeniyet  Hareketi Anadolu’nun destekleriyle bir araya gelen 45 anaokulundan 2 bin öğrenci Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde bir araya geldi.

Burada öğle namazını kılan öğrencilere, günün anısına, içinde seccade, madalya, lokum, balon ve namaz boyama kitabı bulunan paketler hediye edildi.

Minik öğrencilerle öğle namazını kılan Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünün kendileri için müstesna bir gün olduğunu anlatarak, "Özellikle çocuklarımızın cami ile buluşması ve cami saflarında  yerlerini almaları, onların gönüllerinin İslam'a ısındırılması, İslam'ın  sevdirilmesi noktasında fevkalade bir faaliyet. Geleceğimiz ve yarınlarımızın  teminatı olan bu yavrularımız için de heyecan dolu bir gün. Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Mutlu Şirinler Çocuk Evi Müdürü Hülya Deniz de etkinliğinin amacının çocuklara namaz kılmanın önemini aktarmak olduğunu belirterek, "Çocuklarda bir namaz farkındalığı oluşturmak amacıyla 3 yıldan beri bu etkinliği düzenliyoruz. İlk yılımızda 500 öğrenciyle başlarken, ikinci yılımızda bin 100 çocuk, bu yılda  45 ana okulunun katılımıyla 2 bin çocukla etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız, namaza bir farkındalık oluşturmak, çocuklara namaz sevgisini kazandırmak ve  camilerimizin önemini, cemaatle namaz kılmanın önemini çocuklara aşılamak." ifadelerini kullandı.