40 bin kişilik stadyum için ihale!..

Ligde zor günler geçiren Trabzonspor'a iyi haber geldi. İşte haberin detayları!..

1488 okunma

Trabzon’a yapılacak stadyum için 14 Şubat’ta ihaleye çıkılacak. 40 bin seyirci kapasiteli stadyumu da bünyesinde barındıran spor kompleksi, 800 bin metrekarelik dolgu sahada inşa edilecek.

İHALE NASIL SONUÇLANDIRILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzaladığı protokoller çerçevesinde inşa edilecek Akyazı Spor Kompleksi’nde ihale için geri sayım başladı. Kompleksin ön yeterlilik ihalesi, 14 Şubat’ta saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Ön yeterlilik ihalesinin değerlendirmesi sonucu, yeterliği tespit edilen firmalar arasından ön yeterlik idari şartnamesinde belirtilen kriterlere göre, kısa listeye giren firmalar belirlenecek. Daha sonra ihalenin teklif alma oturumunda kısa listeye giren firmalardan teklifler alınarak ihale sonuçlandırılacak.

YAPIMI NE KADAR SÜRECEK?

Projede, 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, kamp eğitim merkezi binası, açık spor tesisleri, 2 doğal çim sahası, 5 sentetik çim saha, 4 tenis kortu, 2 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 4 bin kişilik arıtma tesisi, çocuk parkı, 440 araçlık kapalı ve bin 200 araçlık da açık otopark ile naklen yayın araçları park alanı bulunuyor.

Akyazı Spor Kompleksi’nin, ihaleye çıkıldıktan sonra 700 iş gününde bitirilmesi planlanıyor.

HABERTÜRK İNTERNET SİTESİKonular Spor Haberleri