55 suç kaydı bulunan hırsız yakayı ele verdi

55 suç kaydı bulunan hırsız yakayı ele verdi

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede iki hırsızın, 3 ay içerisinde ev ve iş yerlerinden hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği bilgisine ulaşması üzerine çalışma başlatmıştı. Emniyet güçleri tarafından yapılan incelemeler kapsamında iki hırsız girdikleri bir evde cep telefonu çalmıştı. Sesleri duyarak salona gelen ev sahibi ile karşı karşıya gelen hırsızlar, kaçarak kayıplara karışmıştı. Yine aynı hırsızlar Beşiktaş'ta bulunan bir eczanenin kepengini kaldırmış, diğer hırsız ise sürünerek içeriye girmişti. Burada kasaya yönelen hırsız kasadan bin 800 lira parayı çaldıktan sonra kepengin altından sürünerek çıkmıştı.

BEŞİKTAŞ'TA GİRMEDİKLERİ YER KALMAMIŞ

Beşiktaş ilçesinin korkulu rüyası haline gelen hırsızların Nispetiye Mahallesi'nde yaşanan diğer bir olayda ise bir dönercinin iş yerinin kepengini zorlayarak içeriye girdikten sonra kasadaki bin 900 liraya çalarak kayıplara karışmıştı. Mecidiye Mahallesi'nde yaşanan son olayda ise, gece saatlerinde A.Y. isimli kişinin tekel bayiine giren iki hırsız, bin 100 dolar, 12 bin 600 lira ve 80 paket sigara çalmıştı. Güvenlik şirketinin sahibine bilgi vermesi üzerine iş yerine gelen A.Y. kasadan toplamda 22 bin lira çalındığını tespit etmişti.

KİMLİKLERİ DEŞİFRE OLUNCA YAKAYI ELE VERDİLER

Hırsızların benzeri şekilde ev ve iş yerlerinden hırsızlık olayına karışması üzerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Hırsılık olayının meydana geldiği iş yerlerinin güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızların eşkallerini belirleyerek kısa sürede kimliklerini tespit etti. Çalışmalara devam eden Beşiktaş polisi, 26 yaşındaki Onur A.'yı Şişli'de evinden çıktığı sırada kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

29 yaşındaki diğer hırsız Mustafa K.'nın ise karıştığı başka bir suçtan dolayı yakalandığı ve cezaevinde olduğu ortaya çıkmıştı.