'Acil şifalar' dileyen zalim koca ağır cezalık

Eşini tüfekle vuran ve sol bacağının diz altından kesilmesine neden olan Onur Akman, ilk kez hakim karşısına çıktı. Manolya Akman’ın kan dondurucu ifadelerini dinleyen hakim, zanlının “kasten yaralama”dan değil, “kasten öldürmeye teşebbüs”ten yargılanmasına karar verdi.

901 okunma

Yeni Asır Gazetesi'nden Metin Burmalı'nın haberine göre İzmir'de eşi tarafından pompalı tüfekle vurulduktan sonra sol bacağı diz altından kesilen 33 yaşındaki Manolya Akman ile halen cezaevinde tutuklu bulunan 21 yaşındaki eşi Onur Akman ilk kez hakim karşısında ifade verdi. Eşinin daha önce de kendisini sopa ile dövdüğünü, olay günü de 'Barışalım' diyerek evine götürdüğünü anlatan Manolya Akman, "Odaya girdiğimizde valizden çıkarttığı silahla önce boynuma doğru nişan alıp, tetiği çekti. Beni öldürmek isteyeceği hiç aklıma gelmedi. Ben de 'Ne yapıyorsun, şeytan doldurur' dedim. Daha sonra vücuduma doğru nişan aldı. Ben silahın dolu olduğunu sonradan anladım" dedi. Hakim "kasten yaralama" suçundan görülen dosyanın "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan görevli İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi.

'ÖLMEK İSTEMİYORUM' DEMİŞTİ

İzmir 26. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya geçen Mayıs ayında eşi tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan ve Yeni Asır'a geçtiğimiz günlerde 'Emine Bulut gibi ben de ölmek istemiyorum' diyen Manolya Akman, cezaevinde tutulu olan eşi Onur Akman ve taraf avukatları katıldı.

BİR DE ACİL ŞİFALAR DİLEDİ!

Olaydan önce bir fırında çalıştığını ve olay günü eşinin kendisini aldattığı için aralarında çıkan tartışmada pompalı tüfekle bacağından vurduğunu söyleyen tutuklu sanık Onur Akman, "Ben hiçbir zaman öldürme kastıyla ateş etmedim. Çok pişmanım. Suçluyum ama o da beni affetsin. Kendisine acil şifalar diliyorum" dedi.

ÇEKYATIN ALTINDA SOPALARI VARDI

"Eşimin benimle evlenmek istemesindeki en büyük sebep namuslu olmamdır" diyen 33 yaşındaki Manolya Akman ise, "Cep telefonumun sim kartını kırdı. Dışarı çıkmak istesem, tek başıma çıkartmıyorlardı. Kendisini kiminle aldatacağım? Uyuşturucu ve alkol alıyordu. Evde çekyat altında sopaları vardı. Hatta bir keresinde beni o sopalarla darp etti" ifadelerini kullandı.

DAHA ÇOK CEZA ALACAK

Her iki tarafı da dinleyen Hakim, "kasten yaralama" suçundan görülen dosyanın "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan görevli İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi. Sanık 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan ceza alması halinde, verilecek ceza miktarı da artacak.