Ahmet San'ın hayatı kitap oldu

Ünlü organizatör Ahmet San, 41 yılda yaptıklarını ve tanık olduklarını kitap olarak çıkarmaya karar verdi.

9202 okunma

Milliyet Gazetesi'nden Ali Eyüboğlu'nun haberine göre 1973’te Paris’te başladığı organizatörlük mesleğini, 2014’te noktalayan Ahmet San, 41 yılda yaptıklarını ve tanık olduklarını 1980’li 90’lı yıllarda Michael Jackson’dan Luciano Pavarotti’ye, Madonna’dan Tina Turner’a, Julia Iglesias’tan Elton John’a, Rolling Stones’dan Ricky Martin’e dönemin en popüler şarkıcılarını Türkiye’ye getirip, konser verdirdi.

Yine 90’lı yıllarda Tarkan, Sezen Aksu, MFÖ, Burak Kut, Emrah, Mahsun Kırmızıgül ve Kenan Doğulu gibi müzik dünyasının en gözde 10 ismine aynı dönemde menajerlik yaptı.
10 bin civarında etkinlik yaptı, Türkler’in yanı sıra dünyadan 500 civarında ünlüyle ve 100 markayla çalıştı.

San, 1973’de Paris’te başladığı organizatörlük mesleğini, 2014’te noktaladı.

Müzik ve eğlence dünyasına veda ederken sinema sektörüne “Merhaba” dedi ve 2021’de hizmete girecek Büyükçekmece’deki film platosu Midwood’un inşaatına başladı.

San, kendisi için bir sayfanın kapanıp, yeni bir sayfanın açıldığı ara dönemde boş durmadı.

Ünlü organizatör, 41 yılda yaptıklarını ve tanık olduklarını kitap olarak çıkarmaya karar verdi.

Tarık Ünlütürk’ün editörlüğünü yaptığı ‘SAN’ adlı Ahmet San’ın hayatını anlatacak kitap, Şubat 2020’de piyasaya çıkacak.

Organizatör, ilk baskısı 50 bin olacak Türkiye çapındaki açık hava ilanlarıyla tanıtılacak kitabın geliriyle öğrencilere burs vereceğini söyledi.

Salı günü Les Ottomans Hotel’de kitabının ön tanıtımını yapan San, “41 yılda yaşadıklarımı bütün çıplaklığıyla anlattım. Ticari ilişkilerin ahlak dışı boyutlarına da girdim. Kitapta anlattığım iki yüzlülük yapan iş insanları ve sponsorlarla mahkemelik olabilirim ama olsun” dedi.