Ankara'daki patlama sesinin nedeni anlaşıldı

Ankara'nın birçok noktasından duyulan bir patlama meydana geldi. Yapılan açıklamaya göre, patlama sesinin test uçuşu yapan F16’lardan kaynaklı sonik patlama olduğu öğrenildi.

386 okunma
Habertürk'ün edindiği bilgiye göre Ankara'da meydana gelen patlama sesi paniğe yol açtı. Yapılan açıklamaya göre, patlama sesine test uçuşu yapan bir F-16'nın neden olduğu öğrenildi. Patlamanın etkisiyle bazı işyerlerinin camları sallandı.

Saat 15.00 sıralarındaki patlama sesi, Ankara'nın Çankaya, Keçiören, Etimesgut, Mamak ve Yenimahalle ilçelerinde yoğun olarak duyuldu. Patlama nedeniyle çok sayıda vatandaş polise ihbarda bulundu.

Patlamanın test uçuşu yapan F-16'lardan kaynaklı sonic patlama olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı'nın bilgisi dahilde gerçekleşen test uçuşu sonrası, F-16 pilotunun ifadesi alınacak.

VALİ'DEN AÇIKALAMA

Ankara Valisi Ercan Topaca yaptığı açıklamada "Ankara’da bir patlama olduğu yönündeki ihbarlar üzerine, yapılan incelmede, söz konusu patlama sesinin, F-16 Modernizasyon Projesi kapsamında, TAİ Genel Müdürlüğünde yapılan test uçuşu sırasında meydana geldiği anlaşılmıştır" ifadelerini kullandı.Daha önce de bu tür patlama sesleri duyulmuş, bunların yol yapımı için patlatılan dinamitler olduğu ifade edilmişti.