Atilla Saral'dan yürek burkan Huysuz Virjin paylaşımı

Usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu'nun vefatının ardından ünlü isimler art arda paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor...

45738 okunma

Atilla Saral uzun yıllar birikte çalıştığı Seyfi Dursunoğlu'na "Tanıdığım en güzel yürekli, birlikte çalışmaktan onur duyduğum büyük insan nurlar içinde yat.Yerini hiç kimse dolduramayacak." sözleriyle veda etti.

Tarkan paylaşımında "Seyfi Dursunoğlu... Nam-ı diğer Huysuz Virjin'i, yaşayan bir efsaneyi kaybettik bugün. Nur içinde yatsın. Allah rahmet eylesin. Tüm sevenlerine, aile ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Kendisini hiç unutmayacağız..." ifadelerini kullandı.

Erol Evgin, "Sevgili Seyfi Dursunoğlu'nu kaybettik. Zekası, esprisi, cesareti ve 'Huysuz Virjin' tiplemesiyle onu hiç unutmayacağız. Sevgili Seyfi Dursunoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim." şeklinde bir mesaj yayınlarken Ajda Pekkan ise "Sen memur olmayı reddedip, kendini dinledin ve bir efsane oldun. İçimizdeki ses oldun, cesaret oldun, özgürlük oldun. Gerçek ve içten gülümsemelerimiz, şen kahkahalarımız oldun. Kantomuz oldun. Ellerinle işlediğin o güzel tablolar gibi işledin hayatı, ilmek ilmek. Senin sanatta varlığın uygarlığın simgesiydi. Sanata, sahneye, tiyatroya kattıklarını, güzel dostluğunu ve nezaketini asla unutmayacağım. Gittiğin yerde kahkahalar ve aydınlıklar içinde olduğuna eminim. Nurlar içinde uyu kıymetli dostum..." ifadelerinde bulundu.

Sezen Aksu, "Çok üzgünüz çok." mesajını yayınlarken Bülent Ersoy ise "Show dünyasının büyük bir rengini daha kaybettik. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Nilüfer, "Duyduğumda içim cız etti. Bazı insanlar hiç ölmezler gibi geliyor oysa. Türk halkının kalbinde öyle sağlam bir yer edindi ki Seyfi Dursunoğlu hiç unutulmayacak. Yerine de öylesi gelir mi bilmem. Nurlar içinde uyu Huysuz Virjin..." mesajını paylaşırken usta sanatçı Ayben Erman ise "Seyfi Dursunoğlu.. Efsane.. Nur içinde yat.. Çok üzüldüm.." mesajını paylaştı.

Demet Akbağ, "Kendi stilinde tekti ve sahne üzerinde dünyanın en zeki insanlarından biriydi. Bir devir kapandı, çok üzgünüm... Allah rahmet eylesin." ifadelerini kullanırken Ayşegül Aldinç ise "Gidenin ardından özenli, güzel kelâmlar edilir. Buna karşın gidişiyle hakkında söz birliği edilmişçesine bu denli olumlu, sevgi dolu duygular ifade edilen çok az insan vardır. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz'luğuyla bize neşe ve mutluluğu, bedeniyle de tıp öğrencilerine eğitim katkısı bağışlayan duyarlı bir İstanbul beyefendisiydi. 'Kelimeler kifayetsiz' denir ya... Evet onu tanımlarken öyle. Ailemizden birini kaybetmiş gibi hissetmemiz bundandır. Yeri asla dolmayacak... Allah gani gani rahmet eylesin..." mesajını paylaştı.

Nurhan Damcıoğlu "Canım benim" notuyla Seyfi Dursunoğlu'nun bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Nükhet Duru ise paylaşımına "Huysuzum, gökkuşağım, oyun arkadaşım, ömürlük şahidim, ahretliğim...

Ne anılar, ne hikayeler, ne bozgunlar, ne umutlar, ne emekler, hangi birinden nasıl bahsedeyim?

Sayısız videonu, birlikte görüntülerimizi izledim bütün gece... Gözyaşlarım önce gülümsemelere, giderek kocaman kahkahalara dönüştü.

Gönlümün ilkbaharı Huysuz giderken bile güldürdün ya beni... Dedim ki kendime sen de zaten böyle yolculanmak isterdin be! Ölümün de yaşamın gibi kahkahayla kutsansın isterdin. Varlığın bu topraklara, mizahınla büyüttüğün üç nesile, seninle çalışmış hepimize şanstı. Keskin zekan, mizah duygun, sınırsız yeteneğin, devrimci cesaretin, dobralığın, samimiyetin, gönlünden geçeni eğilip bükülmeden söyleyiverişin, seni benzersiz kılan onca şeyden sadece birkaçıydı. Senin sayende dünya bir süreliğine daha iyi bir yer oldu.

İyi ki kıymetli birer parçası olduk birbirimizin hayatının, iyi ki bir ömür kırmadan, bozmadan aynı yerde kaldık. Duygudaşım, gönüldaşım, güzel kalplim, kaybının acısı gönlümden hiç gitmeyecek biliyorum ama söz veriyorum son güne kadar gülerek anacağım seni...
Huzurla uyu yavrum, gülüm Katina’m..." notunu düştü.