Av. Levent Turgut Karakoç'tan Basın Açıklaması

Gözde Kayra vekili Av. Levent Turgut Karakoç'tan Basın Açıklaması...

Av. Levent Turgut Karakoç'tan Basın Açıklaması
5106 okunma

BASIN AÇIKLAMASI


Henüz 25 yaşında ve üniversite öğrencisi olan müvekkilimiz Sn. Gözde Kayra hakkında kişilik haklarına , yaşamına, maddi manevi haklarına , geleceğine yönelik METİN YILDIZ isimli kişi tarafından yapılan her türlü saldırılara ilişkin müvekkilimiz Sn. Gözde Kayra’nın hukuksal haklarının her düzeyde ve tüm yönleriyle kullanılması amacıyla bu eylemleri yapan şahıs hakkında tarafımızca 01.08.2019 tarihi itibariyle suç duyurusunda bulunulmuş, haksız saldırılar karşısında hukuk mahkemesinde dava açılmıştır.


Son olarak yazılı ve görsel medyaya şahıs tarafından yansıyan ve süreklilik taşıyan saldırılar sonrasında, 6284 Sayılı Yasanın 5/1. maddesi uyarınca 22.07.2019 tarihinde hakkında;
“(a) fıkrası gereğince; Karşı taraf METİN YILDIZ'IN tedbir talep eden GÖZDE KAYRA'YA karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına," şeklinde Aile Mahkemesince verilmiş önleyici tedbir kararı bulunmasına rağmen, tedbire muhalefet ederek yayınlara ve röportajlara katılan ilgili şahsın, yayınlara katılarak müvekkil hakkındaki gerçek dışı, mesnetsiz beyanlarıyla tedbire muhalefet etmiş olmasından ötürü de, şahıs hakkında zorlama hapsine hükmedilmesi için, tarafımızca başvuru yapılmıştır. Müvekkilimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonrada gerçek dışı ve asılsız bu eylemlere sadece hukuken cevap verecektir.

4.8.2019
Saygılarımızla
SN . GÖZDE KAYRA Vekili
AV. LEVENT TURGUT KARAKOÇ