Avukat İbrahim Sapan'dan YEZ Holding'in sahibi Engin Musaoğlu'na silahlı saldırı

İstanbul'da yaşanan olayda Avukat İbrahim Sapan, YEZ Holding sahibi Engin Musaoğlu’na ateş etti. Ancak araya giren Musaoğlu'nun şoförü araya girince sol bacağından yaralandı.

824 okunma

Olay, Levazım Sokak'ta saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre ünlü bir AVM'de saat firması bulunan avukat İbrahim Sapan, dışarıya çıktığında, Engin Musaoğlu ile karşılaştı.

İkili arasında tartışma yaşanırken avukat İbrahim Sapan silahına davranarak Musaoğlu'na yöneltti. Bu sırada Musaoğlu'nun şoförü arayı girince kurşunun hedefi oldu. Sol bacağından yaralanan Kutlu Muhammet O. hastaneye kaldırılırken, saldırgan olay yerinden kaçtı.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Alınan ifadelerde silahla yaralanmayla son bulan olayın bir gayrimenkul satışından kaynaklandığı öğrenildi.

İddiaya göre, Engin Musaoğlu ve gazeteci Selahattin Duman'a ait Levent'te bulunan bir villanın satışı sebebiyle anlaşmazlık yaşanıyordu.

Duman geçtiğimiz aylarda bir kaza geçirince konuyla yakından ilgilenemediği için yakınları avukat İbrahim Sapan ile anlaşma yapıldı.

Engin Musaoğlu ve Avukat İbrahim Sapan arasında villanın devri ya da satışıyla ilgili tartışma yaşandığı belirtildi.

Saldırı sonrasında kaçan şüphelinin yakalanması için çalışmaları sürdüğü öğrenildi. Villanın ortağı olan Selahattin Duman'ın ise İzmir'de kız kardeşinin yanında olduğunu, yaşanan saldırıyla ilgili bilgi sahibi olmadığını ifade etti.

AVUKAT TESLİM OLDU


Engin Musaoğlu'nu vurmak isterken şoförünü silahla yaralayan avukat İbrahim Sapan, ruhsatlı silahıyla birlikte Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu.

SAPAN, SARSILMAZ'A DA SİLAH ÇEKMİŞTİ

Avukat İbrahim Sapan, daha önce de Savunma ve Havacılık İhracatçılarının başkanı ve Sarsılmaz silahlarının patronu ünlü iş adamı Latif Aral Aliş'e de silah gösterip tehdit etmişti.

Kaynak: patronlardunyasi.com