"Bacağımı kaybettim canımdan olmak istemiyorum!"

Emine Bulut’un vahşice katledilmesi Türkiye’yi ayağa kaldırırken, bir çığlık da İzmir’den yükseldi. Kocasının silahlı saldırısı sonucu bacağını kaybeden Manolya Akman, “Kocam cezaevinden tehdit mesajları gönderiyor. Tahliye olursa beni öldürecek” diye feryat etti...

2578 okunma

Türkiye'de kadına yönelik şiddet bitmek bilmiyor. İzmir Karabağlar'da 21 Mayıs'ta sokak ortasında 26 yaşındaki eşi Onur Akman tarafından pompalı tüfekle vurulan ve aylar süren tedavisinin ardından bir bacağını kaybetse de hayatta kalmayı başaran 30 yaşındaki Manolya Akman, korku dolu günler geçiriyor.

Evlendikten 3 ay sonra hayatını kabusa çeviren ve tutuklu olarak yargılanan eşi Onur Akman'ın 3 Eylül Salı Günü mahkemeye çıkacağını Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'e anlatan 30 yaşındaki Manolya Akman, kendisine cezaevinden tehditler gönderen eşinin tahliye olması durumunda öldürülmekten korktuğunu söyledi. Eşinin pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu sol bacağını kaybeden talihsiz kadın, yetkililerin sesini duymasını istedi ve can güvenliğinin olmadığını dile getirdi.

Akman, "Bir bacağımla kurtuldum, bu kez hayatımı kaybetmek istemiyorum" dedi.

'ÖZGÜRLÜK İSTİYORUM'


Eşini evden kaçtığı için vurduğunu ifade eden Onur Akman'ın yalan söylediğini ve sürekli olarak cezaevinden tehdit edip baskı yaptığını iddia eden Manolya Akman, "Bacağımı kaybettim ama canım tehlikede. Artık özgürce yaşamak istiyorum" diye konuştu.