Bergüzar Korel'in ablası evlere temizliğe gidiyor

Yeşilçam'ın efsane yıldızları Tanju Korel - Hülya Darcan çiftinin büyük kızları Zeynep Korel; Amerika'da gündelikçilik yaptığını açıkladı.

16765 okunma

Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programının özel haberine göre 2005 yılında hayatını kaybeden Yeşilçam'ın efsane aktörü Tanju Korel ve Yeşilçam yıldızı Hülya Darcan'ın kızları Zeynep Korel, Amerika Chicago'da kendine yeni bir hayat kurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm Otelcilik mezunu olan, Teksas'taki Rice Üniversitesi'nde Tasarım bölümünü bitiren, ünlü şirketlerde yöneticilik yapan ve iki kitap yazan Zeynep, temizlik işçisi oldu. Oturduğu sitede günlüğü 400 liraya evlere temizliğe giden Zeynep, arta kalan vaktinde de saati 70 liraya köpek gezdiriyor.

“Ben tek tabanca çalışıyorum, ayaklarımda problem var. Üç ay doğru düzgün yürüyemedim ancak şimdilerde doktorun verdiği ve ayağıma taktığım çelik kılıflarla ayakta duruyorum. Özgürlüğümü satmıyorum, kimsenin boynuma tasma geçirmesine izin vermiyorum, ne aileme ne de bir erkeğe muhtaç olmadan yaşıyorum” diyerek geleceğe dair iki önemli hayali olduğunu söyleyen Zeynep Korel, köpek yuvası açacağını ve temizlik şirketini kuracağını söylüyor.

“ASIL AYIP SİZİ GÖRMEZLİKTEN GELEN AİLE FERTLERİNİZDİR”

Verdiği bu önemli kararla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Zeynep Korel hayatının babası Tanju Korel’in vefatının ardından değiştiğini şu sözlerle açıklıyor:

“Çalışmak hiç ayıp değil ayıp olan; sizin yanınızda olmayan, sizi görmezlikten gelen, vurdumduymaz davrananlardır ayıp bunlar… Bunu size yapan bazen aile fertlerinizdir, bazen arkadaşlarınızdır. Ben bunları aştım ve şimdiki halimle gurur duyuyorum. Evlatlarınızı ayırmayın, sakın ayırmayın çocuklukta onları ayırmadığınızı gösterin. İlerde onlar farklı yönlere gittiklerinde aralarındaki dengeyi kurun. Çocuğunuzun çirkin ördek yavrusu gibi hissetmesine neden olmayın. Sahip olduğunuz güç ve parayla aile fertlerinizi dövmeyin, para geçici… İnsanın empati yeteneği yoksa hiçbir şey bunun yerini doldurmuyor. Rahmetli babam hayatta olsaydı, çalışanın yanında olurdu ama o ‘Sen temizleme bir iş yeri açalım iki yardımcın olsun, onların başında dur’ derdi. Babamı çok erken kaybettim, hayatta olsaydı her şey çok farklı olurdu”

“BERGÜZAR’IN DOĞUMU SONRASI İŞLER DEĞİŞMİŞ!”

Henüz çok küçük bir yaşta kardeş sahibi olduğunu söyleyen Zeynep Korel, henüz yedi yaşındayken kardeşini kucağına aldığını ve adeta ona annelik yaptığını söyleyerek dikkat çekici ifadeler kullanıyor:

“Yedi yaşımda kucağıma küçük bir bebek aldım. Adeta küçük yaşta anne oldum, ergenliğimi fazla yaşamadım. Çok erken iş hayatına atıldım, hem okudum hem çalıştım. Babam bana ‘cam bebeğim’ derdi. Kimse bana büyürken aferin demedi. Anneler babalar evlatlarınıza yaptıkları iyi şeyler için alkış tutun, onlara her şeyi açıklayarak anlatın, şiddetten uzak durun. Problemlerinizi dışarıda halledin dost kalmaya çalışın. Bunların hepsini yaşamış olarak söylüyorum. Henüz 6-7 yaşındayken omuzlarıma böyle bir sorumluluk alınca hırçın biri oldum. Şimdilerde sakinleşmeye çalışıyorum ve rahmetli babamın dediği gibi yüreğimin götürdüğü yere gidiyorum.”

Programda Zeynep Korel'in kız kardeşi Bergüzar Korel ve annesi Hülya Darcan'ın yardım tekliflerine karşın kendi ayakları üzerinde durmak istediğinin altı çizilirken; Zeynep Korel; konuşmalarında annesi ve kız kardeşine de ince göndermelerde bulundu.