Bige Önal: "İstikrar popülerlikten daha mühimdir"

Bige Önal, Galatasaraylı eski futbolcu Erhan Önal ve eski manken Mine Baysan’ın biricik kızı. Tam bir tiyatro aşığı, seçici, tiziz... İyi işlerde boy gösteriyor fakat popülerliği çok da sevmiyor.

751 okunma

Daha önce çok iyi projelerde yer alan son olarak Kerem Bursin ve Hande Erçel’in başrollerini paylaştığı ‘Sen Çal Kapımı’ isimli dizinin 'Selin'i olarak karşımıza çıkan Bige Önal, Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'e konuştu...

Bu dünyada sizi en çok ne üzer?

Beni en çok haksızlık üzer ve sinirlendirir. Hak yenmesine tahammül edemiyorum ve eğer engelleyemezsem bu beni kahrediyor. Haklar konusunda taviz vermem.

Gündemde olmayı sevmiyorsunuz. Popülerlik kavramına nasıl bakıyorsunuz?

Gündemde olmak çok hoşuma gitmiyor. Popülerliğin gelip geçici bir şey olduğuna inanıyorum ve çok ihtiyaç duyduğum bir şey olmadı hiçbir zaman. Ben sağlığım elverdiğince bu işi yapmaya devam edeceğim. O yüzden istikrar, popülerlikten daha mühim gibi geliyor.

Ünlü olmak kimine göre şahane kimine göre bedelleri olan bir şeydir. Sizdeki yeri nedir?

Ben özgürlüğüme çok düşkün biriyim. İşimle anılıp, işim sayesinde birçok insana dokunup, şanslıysam oyunculuğumla insanlarda bir etki bırakıp, kendi halimde hayatımı idame ettirme taraftarıyım.

Oyunculuğunuzu dahil olduğunuz her işte konuşturdunuz fakat daha çok Aras Bulut İynemli’nin sevgilisi olarak anılıyorsunuz. Bu şekilde anılmak sizi rahatsız ediyor mu?

Aras’la ilişkimizi göz önünde yaşamadığımız için sadece onun sevgilisiymişim gibi anılmak beni rahatsız etmiyor. Ayrıca ben hiç öyle duymuyorum etrafımdan ama bu beni ancak doğru olsaydı rahatsız ederdi.

Nasıl tanışmıştınız?

‘Maral’ dizisinin kostüm provasında tanıştık.

Beş yıldır berabersiniz ve sürekli ‘Evleniyorlar’ haberiniz çıkıyor. En doğrusunu sizden duymak isterim.

Böyle bir tarih koymadık önümüze. İşlerimize ve hayatımızın akışına göre evleneceğimiz güne karar vereceğiz.

Aras Bey’in inanılmaz iyi işleri var. Siz onun oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz? Onu eleştirdiğiniz zamanlar oluyor mu?

Eğer benim fikrimi sorarsa mutlaka fikirlerimi söylerim. Böyle zamanlarda dışarıdan bir göze ihtiyaç duyuyor insan. Dolayısıyla ikimiz de birbirimizin fikrini önemseriz o noktada.

Mesela ‘7. Koğuştaki Mucize’deki performansını izlerken neler hissetmiştiniz?

Bu kadar yakından tanıdığınız birini izlerken biraz daha çok etkileniyorsunuz. Onun ne kadar çalıştığını bildiğim için azmine tekrar hayran oldum ve Aras’ı izlerken o kadar çok ağladım ki filmin sonunda konuşamıyordum.