Bilim Kurulu üyesinden önemli uyarı!

Türkiye’de Corona virüs vaka sayısının 98 olmasının ardından Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap kritik olgu eşiğine ulaşıldığını belirterek, "Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik." ifadelerinde bulundu.

1054 okunma

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'deki Corona virüs salgını hakkında sosyal medya hesabı üzerinden önemli uyarılarda bulundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan ve "Vatandaşlarımızın da desteği ile en az sayıda vaka ile bu salgını atlatacağımızı umuyorum" diyen Azap şunları kaydetti:

“Türkiye kritik olgu eşiği olan 100’e ulaştı. Az test yaptığımızı, hastaların %20’sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız.

Türkiye’nin bu salgını kontrol edebilecek sağlık alt yapısı, özveriyle çalışan bilgili ve deneyimli sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile en az sayıda vaka ile bu salgını atlatacağımızı umuyorum.”