Biyonik adam: Atiba Hutchinson

Başakşehir galibiyetinde geri dönüşü başlatan isim olan 36 yaşındaki Kanadalı, en çok top kapan, en çok isabetli pas veren oyuncuydu ve yönetimi bir yıllık daha kontrat yapmaya ikna etti.

Biyonik adam: Atiba Hutchinson
22 okunma
Türkiye Gazetesi'nden Murad Tamer'in haberine göre Beşiktaş’ın evinde lider Başakşehir’i devirip zirvede bütün hesapları değiştirmesinde en önemli pay sahibi Atiba Hutchinson’ındı. Oscar ödüllü film Benjamin Button’daki gibi adeta yaşlandıkça gençleşen 36 yaşındaki yıldız inanılmaz bir performans ortaya koydu. Neredeyse sahada basmadık yer bırakmadı. Hem hücumda, hem de savunmada bir orkestra şefi gibi yönetti Beşiktaş’ı. Saha içinde sürekli yönlendirdiği takım arkadaşları Atiba’nın ağzının içine bakıyordu. Dakika 90 artıları gösterdiğinde bile sahanın en enerjik ismi olarak dikkat çekti. İlk yarıda tel tel dökülen takımını attığı golle ayağa kaldıran isim oldu ve galibiyette baş rolü oynadı. Toplam 60 defa pas girişiminde bulundu ve bunların 57’sinde başarılı olarak kusursuza yakın bir performans sergiledi. Sürekli olarak rakibin ataklarını kesti ve 6 defa top çalarak bu alanda da sahanın en iyisiydi.

Performansı planı değiştirdi

Üstelik Atiba Hutchinson bu performansını ligin vasat ekiplerinden birine karşı değil, sezonun en organize, takım oyununu en iyi yansıtan lig liderine karşı sergiledi. Kanadalı yıldız bu performansıyla yönetimi de ikna etti. Başkan Orman ve ekibi bir süredir 36 yaşındaki oyuncunun kontratını yenileme konusunda kararsızdı. Çünkü yeni sezonda gençleştirmeye gidileceği için Atiba ile yolların ayrılması düşünülüyordu. Ancak tecrübeli oyuncu Başakşehir karşısındaki inanılmaz performansıyla önümüzdeki sezon da takıma faydalı olacağını ispatlayınca işler değişti. Başkan Orman’ın, karşılaşma sonrasında Kanadalı oyuncunun kontratının bir yıl daha uzatılması konusunda yönetimdeki isimlerle hem fikir olduğu öğrenildi. Yönetim, Atiba ile sezon sonunda masaya oturarak kararsız olan Kanadalı oyuncuyu ikna etmeye çalışacak.

Kararı bekleniyor

Atiba Hutchinson geçtiğimiz günlerde Hollanda basınına verdiği röportajda futbola devam edip etmeme konusunda kararsız olduğunu söylemişti. Artık yaşlandığını söyleyen Kanadalı oyuncu, “Vücudum eskisi kadar güçlü değil. Bir sene daha oynayabilir miyim bilemiyorum” demiş, Başakşehir maçından sonra ise “Gelecek ne getirecek hep birlikte göreceğiz” sözlerini kullanmıştı. Başkan Orman, Atiba’nın futbolu bıraksa da Beşiktaş’ta kapılar ona sonuna kadar açık olduğunu söylemişti.

Bir gün başkan olmak isterim

Beşiktaş Kulübünün eski ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, adının başkanlık ile geçmesini değerlendirerek  “Ara sıra ‘Hadi başkan’ diyorlar. Açık söyleyeyim ben de keyif alıyorum. Doğru zamanda doğru işler yapmayanlar etraflarına da zarar verirler. Kimseyi mahcup etmek istemiyorum. Bir gün Beşiktaş’ta görevi tekrar almayı ya da başkanlık yapmayı arzu ettiğimi herkes biliyor. Ama müsaade edin doğru zamanı kendim tespit edeyim” dedi.
Konular Spor Haberleri