Burcu Biricik: "Evlilik aşkı öldürmüyor"

Oyuncu Burcu Biricik, 2.5 yıl önce evlendiği Emre Yetkin’le karı-koca olmanın dışında, iyi arkadaş olduklarını söyledi. Oyuncu, aşkın ömrüne sınır koyanların aksine, “Evlilik aşkı öldürmüyor” dedi.

1424 okunma
Milliyet Gazetesi'nden Senem Aydın'ın röportajı...

- Bir süredir ekranda yoksunuz. Yaz nasıl geçti?


Çok güzel, dolu dolu geçti. Yazın başında ‘Çiçero’ filmini çektik, sekiz hafta sürdü. Benim için çok başka bir tecrübeydi. Onun dışında biraz tatil yaptık. Bol duraklı, çok yer gördüğümüz, gezdiğimiz bir tatil oldu.

- Eşiniz Emre Yetkin nasıl bir tatil arkadaşı?

Şahane (gülüyor)... Onunla tatile çıktığında pek bir şey düşünmezsin çünkü tam bir tur rehberi gibi görülecek yerleri, gidilecek restoranları önceden araştırır. Karı-koca olmanın dışında, iyi arkadaş olduğumuz için eğlencelidir tatillerimiz...

- Evlilik hayatınızda neleri değiştirdi?

Sanırım bir şey değiştirmedi. Şimdilik şunu söyleyebiliyorum; evlilik aşkı öldürmüyor arkadaşlar...

- Anne olmak istiyor musunuz?

Evet. Bizim ve bebek için en doğru, en hayırlı zamanda istiyorum.

‘Hislerimi dinlerim'

- Rol aldığınız projeler merakla izleniyor. Senaryo seçimini nasıl yapıyorsunuz?

Hislerimi dinleyerek... Bu zamana kadar    hep öyle yaptım, çok şükür pek pişmanlık yaşamadım.

- ‘Her Şey Seninle Güzel’ nasıl bir film oldu?

Tarzı, dünyası ve rengi, klasik Türk romantik komedisine göre biraz farklı.

- Projede nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?

Deniz, aşkı ve arkadaşlığı biraz ıskalamış bir kadın. En yakın arkadaşından ummadık bir hamleyle karşılaşınca, kaybettiklerini kazanma savaşına giriyor. Hikayeyi biliyoruz aslında, hepimiz ‘My Best Friend’s Wedding’ filmini izlemişizdir...

- Emre Yetkin aşkınıza karşılık vermeseydi, siz pes etmeyip peşinden koşar mıydınız?

Ben onun aşkına karşılık verdim aslında (gülüyor)... Onun benim için doğru kişi olabileceğine inandıysam, bir noktaya kadar uğraşırdım diyelim.

- ‘Çiçero’ filminde casusu canlandırdınız. Tarihi projede oynamak nasıl bir deneyimdi?

Çok uzun zamandır istediğim bir şeydi dönem filminde oynamak. Ve 1940’lar bunun için çok iyi bir başlangıç oldu. Kostümlerine, saç modellerine ve dünyasına bayıldım. Her şey çok içime sindi. Bambaşka bir karakter benim için... Ocakta da onu izleyeceğiz.

‘Özel bir sırrım yok’

- Çok sık seyahat ediyorsunuz. Cilt bakımı rutininiz nedir?


Güneş koruyucusuz asla çıkmıyorum, özellikle de yüzüm için... Onun dışında temizliğine ve nem dengesine özen gösteriyorum. Braun FaceSpa Pro’yla tüm bakımı yapabiliyorum.

- Güzellik ve bakım sırlarınız var mı?

‘Şunları şunları yapıyorum’ diye sıralayabileceğim özel bir şey yok. Kullanımı kolay ve etkili güzellik ürünlerini tercih ediyorum.

‘Huzursuz olabileceğim işlerde yer almıyorum’

- Oyunculukta kurallar olmalı mı sizce?

Her şey bir deneyim... Ezbere kurallar vardır ya da yoktur söylemlerine inanmıyorum. Çalıştıkça ve sınırlarını öğrendikçe, kurallarını koyabilirsin.

- Dizi seti temposu bir hayli yorucu. Sıkıldığınız, ara vermek istediğiniz zamanlar oldu mu?

Mesleğimi çok seviyorum ve mümkün olduğunca huzursuz olabileceğim işlerde yer almamaya gayret ediyorum. Sette, iletişim, huzur ve saygı varsa, yorgunluğa daha fazla tahammül edebiliyorsun. Onun dışında tabii ki ara ara eve kapanıp, hiçbir şey yapmak istemediğim de oluyor.
Konular Röportaj