Caner Toygar: "İçimden bir ses 'İntihar et' diyor"

Bir döneme damga vuran damat adayı Caner Toygar, Kanal D'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu.

Caner Toygar: "İçimden bir ses 'İntihar et' diyor"
2587 okunma
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre geçtiğimiz aylarda intihara teşebbüs eden Caner Toygar, yaşadığı zor dönemleri canlı yayında anlattı.

'PANİK ATAK HASTASI OLDUM'

Caner Toygar'ın açıklamaları şöyle:

"Ben abimin vefatından sonra panik atak hastası oldum. Devamlı ölümden korkuyorum, kalp krizi geçireceğimi hissediyorum. Evde yalnız kalamıyordum, uykumdan uyandığım zaman korkarak uyanıyordum. Bayağı sıkıntılı bir dönem geçirdim. Uzun süre antidepresanlar kullanmadım. ‘Kilo aldırır, psikolojini bozar, intihara sürüklüyor’ tarzında şeyler söylüyorlardı. O dönem kullanmadım. Ama bu hastalık daha da arttıkça beş sene sonra ilaç kullanmaya başladım."

'İNTİHAR EDESİM GELİYOR BİR ŞEY VAR BENDE DEDİM'

"Doktor ilaç verdi fayda etmedi. Aşırı kilo aldım. İnternette ilaç aramaya başladım. Yorumlarda bloglarda bazı ilaçları gördüm. O iki ilacı aldım. Sabah alıyorum, akşam alıyorum. Ertesi gün benimle yaşayan bir arkadaşım var. Ona söyledim, ‘Benim intihar edesim geliyor, bir şey var bende’ dedim. O da ‘Ya saçmalama, olur mu öyle şey’ dedi. Ama kafamın içinde bir ses ‘İntihar et, intihar et’ diyor. Ertesi gün ilacı içtim bir tireme geldi gece, ilacı içtikten sonra hiç uyuyamadım. Hayaller görüyorum, ayağımı devamlı sallıyorum. Arkadaşa gidiyorum ‘Hastaneye mi gitsek, intihar edesim geliyor’ dedim. Öyle geçiştirdik o geceyi. Bir hafta boyunca ilaçları kullanmaya devam ettim. Arkadaşımın olmadığı bir gün yine o düşünceler aklıma geldi ve öyle bir saçma eylemi yaptım. Sonra doktorla görüştüm, o da ‘Bu ilaçların etkileri bunlar’ dedi. O günden bugüne kullanmıyorum. Buradan herkese söylüyorum, doktor kontrolü dışında sakın ilaç kullanmayın. Ben kullandığım ilaçların sonra yan etkilerini okudum. Orada da yazıyormuş."