Cemal Enginyurt suç duyurusunda bulundu, Sedat Peker açıklama yaptı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Cemal Enginyurt suç duyurusunda bulundu, Sedat Peker açıklama yaptı

MedyaRadar'ın haberine göre geçen yılın mayıs ayında sosyal medya hesaplarından yayımlamaya başladığı videolarıyla gündem olan Sedat Peker'in iddiaları yargıya taşındı.

"BEKİR BOZDAĞ VE SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM"

Demokrat Partili Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Peker'in iddialarıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından suç duyurusu dilekçesinin görüntüsünü paylaşan Enginyurt, "Sedat Peker,1 yılı aşkın zamandır anlatıyor, gösteriyor, ifşa ediyor. Kimseden tık çıkmıyor, sorumlu makamlar duymazdan geliyor" dedi. Enginyurt paylaşımının devamında, "Sedat Peker ne diyor araştırılsın dedim ve İstanbul Cumhuriyet Savclığı'na suç duyurusunda bulundum. Bekir Bozdağ ve savcıları göreve davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cemal Enginyurt'un suç duyurusunda bulunduğunu açıklamasının ardından Peker, "Deli Çavuş" isimli Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Peker yarını işaret ettiği açıklamasında, "Sen yakışanı yaptın. Şimdi bu kardeşini seyret. Ben de yarın yakışanı yapacağım. Açıklamalarıma değer veren bazı muhalif gazeteciler ve analistler bu serzenişlerimin dışındadır. Yarın inşallah görüşeceğiz ve çok eğleneceğiz. Sayın vekil size çok teşekkür ederim" dedi.

Peker şunları kaydetti:

"1) Demokrat Parti Ordu milletvekili Sn. Cemal Enginyurt yapmış olduğum paylaşımlardaki bilgilere güvenerek suç duyurusunda bulunduğunuz için size çok teşekkür ederim. Bu sözlerim şahsınıza asla değil, muhalefet partilerinin yetkilileri galiba beni yanlış anladılar.

2) Benim ne onların sülalelerine damat olmak gibi bir dileğim ne de kendilerine manevi evlat olmak gibi bir gayretim var. Şükürler olsun ki çok mutlu bir evliliğim ve de mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum bir ailem var. Kanun açık: Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının…

3) …şahit olduğu, delil sunduğu suç ikrarı yaptığı konuların adli merciler tarafından araştırılma zorunluluğu var. Adliyeler iktidar gücünün baskısı ile bu soruşturmaları engelliyorlarsa muhalefet partilerinin görevi bu konuda ortaya tavır koymalarıdır. Bunu yapmayacaklarsa…

4) …vatandaşın vergisinden neden maaş alıyorlar? Siz geçmişte beni çok eleştiren bir milletvekilisiniz ancak yine de “Burada bir zulüm var, burada bir haksızlık var, ancak daha da önemlisi Türk Milletinin haklarının yeniliyor olması durumu var.” diyerek bir tavır ortaya…

5) …koydunuz. Bu saatten sonra bana yakışan sizin elinizi güçlendirmektir. Her zaman dediğim gibi ben şahsıma güvenen kimseyi mahcup etmem. Siz yakışanı yaptınız, yakışanı yapma sırası şimdi bende (Geçmişte yakışanı çok fazla kereler yaptım). Ancak maaşı namusu kadar…

6) …olan gazeteciler ve kemiklik köpek olan analistler yüzünden açıklamalarım ve yayınladığım deliller hak ettiği değeri görmedi. Muhalefet partilerinin de yukarıda anlattığım sebeplerle beni yanlış anladıkları için (damat olmak, manevi evlat olmak konusu)

7) Sen yakışanı yaptın. Şimdi bu kardeşini seyret. Ben de yarın yakışanı yapacağım. Açıklamalarıma değer veren bazı muhalif gazeteciler ve analistler bu serzenişlerimin dışındadır. Yarın inşallah görüşeceğiz ve çok eğleneceğiz. Sayın vekil Cemal Enginyurt size çok teşekkür ederim."