Çeşme'deki beachlerde 'Black Mirror' taktiği!

Restoranlara girebilmek için sosyal medyadaki beğeni sayısına bakıldığını konu alan ünlü "Black Mirror" dizisi, gerçek oldu! Çeşme’deki bazı beach’ler, Instagram profilinize bakmadan rezervasyon almıyor!

Çeşme'deki beachlerde 'Black Mirror' taktiği!
1718 okunma

Sosyal medyanın geldiği noktayı trajikomik bir şekilde konu alan dünyaca ünlü "Black Mirror" dizisi hayal ürünü olmaktan çıktı! Karakterlerin sosyal medyadaki beğeni sayılarına göre mekanlara girip giremediğini anlatan dizi, Çeşme'deki bazı beach club'lere ilham verdi. Çeşme'deki en popüler birkaç beach, önce Instagram üzerinden rezervasyon talebinizi değerlendiriyor.

BİR DİZİ İNCELEME!


Takvim Gazetesi'nden Kahraman Durak'ın haberine göre işletmeciler; profilinizde paylaştığınız karelere, fotoğraflarınızın beğeni sayısına ve daha önce gittiğiniz mekanlara bakarak size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapıyor. Mekana gittiğinizde fotoğraflarınızdaki tarzınızı yansıtmadığınız ya da sahte paylaşımda bulunduğunuz ortaya çıkarsa ise kesinlikle içeriye alınmıyorsunuz.

BEĞENİ AL, MEKANA DAL!


İngiliz televizyon dizisi olan Black Mirror'ın 'Nosedive' isimli bölümünde Lacie isimli genç kadın, restoranlara girebilmek için arkadaşlarından beğeni almaya çabalıyor.