CHP il başkan yardımcısı avukattan engelli meslektaşına iğrenç mesaj

CHP Adana İl yönetiminde başkan yardımcısı olan avukat Güven Özdemir'in, engelli kadın meslektaşına yönelik çirkin tacizi 'tesadüfen' ifşa oldu.

CHP il başkan yardımcısı avukattan engelli meslektaşına iğrenç mesaj

Sabah Gazetesi'nden Murat Karaman ve Ziya Ramoğlu'nun haberine göre mezuniyetine sadece 4 gün kala 6 Haziran 2019'da geçirdiği trafik kazası sonucu felç geçirip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan avukat A.B.E., hayata küsmek yerine adeta dört elle sarıldı.

Bir taraftan zorlu tedavi sürecini sürdüren genç kız bir taraftan da stajını yaparak avukatlığa adım attı. Sosyal medya üzerinden yaşadığı zorlu süreçleri takipçileriyle paylaşan genç kız, gelen destek mesajlarıyla mutlu oluyordu.

Ta ki meslektaşı Güven Özdemir'in bir ay önce kendisine yönelik çirkin tacizi okuyana kadar.. Güven Özdemir, genç kızın hikâyesinde paylaştığı fotoğrafı bir erkek arkadaşına göndermek isterken A.B.E.'nin kendisine gönderdi.

Engelli avukat, Özdemir'in "Lan engelli ha bu seversin tekerlekli sandalyede" diye yazdığı çirkin taciz mesajını okuyunca şok geçirdi. Ekran görüntüsü alarak hesabında yayınladı.

Taciz mesajını ifşa eden A.B.E., "Başkasına göndereceği mesajı bana göndermiş. Ve bunu yazan Adana barosundan bir avukat. Yazık gerçekten yazık. Okumak meslek sahibi olmak cahilliği engellemiyor" diyerek tepki gösterdi.

A.B.E., daha sonra Adana Adliyesine giderek Güven Özdemir hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kazadan sonra zor günler geçirdiğini belirten A.B.E., "Kaza geçirdiğim için 3 yıldır zorlu bir süreçten geçiyorum. Yapılan terbiyesizlik. Kendisini tanımam. Hukuk mücadelemi sonuna kadar devam ettireceğim" diye konuştu.

Kendisini "Ben değil, telefonu ele geçirilen hackerlar göndermiş" diyerek savunmaya çalışan Özdemir, görevinden istifa etti.

İddiaya göre CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın oğlunun yakın arkadaşı olan Özdemir, normalde Disiplin kuruluna sevk edilip ihraç edilmesi gerekirken, Karalar'ın devreye girmesiyle sadece görevinden istifa ettirildi.

2019 yılında evlenen Özdemir'in nikahını Zeydan Karalar'ın kıydığı ortaya çıktı.