CHP'Yİ KARIŞTIRAN TACİZ İDDİALARI SONUCU ŞİMDİ DE FAİZ İDDİASI ORTAYA ÇIKTI!

CHP'nin Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin Danışmanı Ahmet Korkmaz'ın M.G isimli işadamı ile ortaklık yaptığı ve bu ortaklık sonucu faizle parasını geri istediği sonucu İşadami M.G tarafından mahkemeye verildi.

İddialara göre; Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin Danışmanı Ahmet Korkmaz, Belediye Başkan Danışmanlığı haricinde dışarıda kurduğu Gayrimenkul Şirketi vasıtasıyla belediyedeki konumunu kullanarak arsa alım satımı yapıyordu.

Ahmet Korkmaz ve M.G isimli işadamı Tekirdağ'da ortaklaşa gayrimenkul arazisi aldılar.

İddialara göre; Ahmet Korkmaz ve M.G isimli işadamı Tekirdağ'da bulunan değeri 2 milyon TL olan araziyi ortaklaşa aldılar. Aradan geçen zaman sonrası ikili arasında anlaşmazlık çıktı.

Ahmet Korkmaz ortaklıktan ayrılacağını söyleyip M.G isimli işadamından parasını geri almak istediğini ifade ederek ortaklıktan çıkacağını söyledi. M.G isimli işadamı Korkmaz'a ortaklık için vermiş olduğu 1 Milyon TL parayı geri verdi. Ancak Ahmet Korkmaz bu paraya ortaklıktan çıkmayacağını soylerek M.G'den 2 Milyon TL para istedi. 

Korkmaz gerekçe olarak vermiş olduğu paranın değer kaybettiğini vermiş olduğu 1 Milyon TL parayı faizi ile geri istediğini söyledi. M.G isimli işadamı Korkmaz'ın vermiş olduğu 1 Milyon TL parayı verdiğini faiz vermeyeceğini söyledi. Ancak paranın faizi kendisinden isteyen Korkmaz ve M.G arasında anlaşmazlık çıktı. 

Etrafına faiz ile para verdiği iddia edilen Başkan Danışmanı Ahmet Korkmaz hiç bir şekilde uzlaşmaya yanaşmayınca  M.G isimli işadamının avukatları Ahmet Korkmaz hakkında Çağlayan Adliyesi Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülmek üzere hukuk mücadelesi başlattılar. 

Bir süredir taciz iddiaları ile gündeme gelen CHP'de şimdilerde Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin Danışmanı'nın ortaklık yaptığı M.G ile arasındaki anlaşmazlık siyaset kulislerini hareketlendireceğe benziyor. 

Bir süredir taciz iddiaları gündeme gelen CHP'de şimdilerde Belediye Başkan Danışmanı'nın faiz davası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'yi bir hayli zora sokacağa benziyor.

Kaynak: gelecekgundem.com