Devlet Tiyatroları Genel Müdürü'nden Dinçer Sümer mesajı

Tiyatro duayeni; oyun yazarı, yönetmeni, oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Dinçer Sümer İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

28118 okunma

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, duayen isim Dinçer Sümer'in vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı:

"Kurumumuz emekli rejisörlerinden, eski Edebi Kurul üyemiz, Türk tiyatromuzun değerli ismi Dinçer Sümer'in vefat haberini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli rejisörümüze Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum."

Yurtdışında Haldun Taner'den sonra en tanınmış Türk oyun yazarı olan Dinçer Sümer'in onlarca oyunu yabancı ülkelerde sahnelenmişti. Pek çok oyunda rol alan Sümer, televizyon için "Efendime Söyleyeyim", "Ahmet'in Günlüğü", "Her Şey İnsanlar İçin" dizilerini kaleme almıştı. Sümer'in radyo piyeslerinin sayısı da 200'ü buluyor. Dinçer Sümer TRT'de 80'li yılların sonunda ekrana gelen "Hanımlar İçin" programında yazar ve oyuncu olarak da görev yapmıştı.

Sanatçı için bugün saat 14.00'te İzmir Konak Sahnesi'nde cenaze töreni düzenlenecek. Sümer'in cenazesi daha sonra Hamidiye Camisi'nde kılınacak ikindi namazını müteakip Urla-Zeytinalanı Mezarlığı'na defnedilecek.

SacitAslan.Com olarak Sayın Dinçer Sümer'e Allah'tan rahmet; sevenlerine baş sağlığı dileriz.