Didem Arslan Yılmaz'ın canlı yayınında cinayet itirafı!

Kütahya Gediz’de bıçaklanarak öldürülen Süleyman Yıldırım cinayetiyle ilgili "Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme" programında sıcak bir gelişme yaşandı. Süleyman Yıldırım’ın damadı Süleyman Gürbüz, canlı yayında kayınpederini bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

1224 okunma

“ASLINDA KAYINVALİDEMİ ÖLDÜRECEKTİM”

Programda kan donduran itiraflarda bulunan Gürbüz, ‘Kayınvalidemi öldürmek isterken kayınpederimi bıçaklayarak öldürdüm’ dedi… 


OLAYIN GEÇMİŞİ 

Süleyman Yıldırım 3 Ocak 2019 yılında Kütahya'nın Gediz ilçesinde evinin önünde öldürüldü. Cinayet anında eşi, kızı Çiğdem ve damadı Süleyman Gürbüz vardı. Gözaltına alınan dama Süleyman Gürbüz verdiği ifade de cinayet bıçağının kayınpederinde olduğunu boğuşma sırasında kaza ile kendisine saplandığını anlattı.

10 ay cezaevinde kalan Süleyman Gürbüz cezaevinden kayınpederinin kardeşi Ramazan Yıldırım’a yazdığı iki mektupta ise eşini ve damadını suçladı.

Süleyman Yıldırım’ın kardeşi Ramazan Yıldırım tüm bu gelişmelerin ardından  Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına başvurarak gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi.

Canlı yayın sırasında Süleyman Yıldırım’ın kızı Çi̇ğdem i̇se, önce “Babamı öldüren bıçak kimin elindeydi görmedim” dedi. Ardından da “Elinde bıçak olan eşimle annemin arasında babam vardı” dedi.

İşte bu noktada gözlerin çevrildiği Süleyman Gürbüz’den çarpıcı bir itiraf geldi.


“Kayınpederimi ben öldürmedim” açıklaması yapan Gürbüz, Didem Arslan Yılmaz’ın ısrarlı soruları karşısında cinayeti kendisinin işlediğini kabul etti.

Gürbüz kayınvalidesiyle tartışması sırasında öfkelenip bıçakla kendisine saldırdığını o sırada elindeki bıçağı kayınpederi Süleyman Yıldırım’a sapladığını anlattı… 

CANLI YAYINDA GÖZALTINA ALINDI

Yayın devam ederken Süleyman Gürbüz’ün ifadelerini ihbar olarak kabul eden  İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ve Küçükçekmece İlçe Müdürlüğü ekipleri, canlı yayında Süleyman Gürbüz’ü gözaltına aldı. 


Gürbüz, ifadesi alınmak üzere Küçükçekmece Kanarya Polis Merkezine götürüldü.