Doğa Rutkay'dan şaşırtan Can Yaman açıklaması

Oyuncu Doğa Rutkay, son dönemde ortaya çıkan bazı isimlerin suni şöhret olduğunu ve sosyal medya sayesinde emek vermeden popüler hala geldiğini savundu.

12296 okunma

Milliyet Gazetesi'nden Seçkin Şenvardar'ın haberine göre Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın hayata geçirdiği Kalbe İşleyen Kadınlar projesine katılan Doğa Rutkay, çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Can Yaman sorusuna verdiği cevap dikkat çekti.

Nişantaşı'ndaki bir otelde gerçekleşen etkinliğe katılan oyuncu, “Eşim ve ben, onlara ‘Köşeyi döndüm, şöhret oldumcular’ diyoruz. Çok kolay şimdi ünlü olmak. Biz konservatuar bitirdik, acı çektik, çok okuduk. Yavaş yavaş ancak kendimizi bir şeyler biliyormuş hissediyoruz. Şimdi sosyal medyanın gücüyle popüler olmak çok kolay, onlara 'şöhret' değil de 'popüler' demek daha doğru bence" ifadelerini kullandı. Rutkay, "Milyonlara ulaşıyorsunuz çok fazla kitle takip ediyor, bunu da reddetmemek lazım ama bunun sürdürülebilirliği önemli. Biz kaç yıl daha o insanlara hayran olacağız? Biz bu kadar hızlı yaşamadık bir şeyleri” dedi.

Doğa Rutkay, son dönemde her yurt dışında özellikle kadın hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Can Yaman’ı tanımadığını ve hiçbir işini izlemediğini açıkladı. Ünlü oyuncu ve sunucu, "Samimiyetle söylüyorum; Can Yaman'ı hiç tanımıyorum, hiçbir işini izlemedim. Onunla ilgili hep ‘Kaosların arasında etten barikatlar' falan haberlerini okuyorum, inanılmaz bir şey tabii. Acaba Hollywood’da da genç aktörler acaba böyle etten duvarlarla mı bir yerden bir yere gidiyorlar?" dedi.

Doğa Rutkay, "Bizden birilerinin orada öyle duyulması beni rahatsız etmiyor ama buraya nasıl geldi bilmiyorum? İşiyle mi, yoksa fiziğiyle mi? O konuda fikrim yok. Güzellik önemli güzel kızlar da var oyunculuk yapan. Bu konularda açık fikirliyim, o konularda kimseyi hızlıca tokatlamayı sevmiyorum, oyunculuğuyla ilgili bir fikrim yok” şeklinde konuştu.

Konular Can Yaman