Donald Trump’ın ağzından çıkanı kulağı duymadı!

Ukrayna'yla telefon krizi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Trump, azil süreci için girişimlerin başlatılmasıyla ifadelerini sertleştirmeye başladı.

873 okunma

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Kongre’nin alt kanadını oluşturan Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran Demokratlar, Temsilciler Meclisi Komiteleri aracılığıyla Trump yönetiminin Ukrayna ile ilişkilerine dair belgeler talep etmeye başladı. Çarşamba günkü açıklamalarında Demokrat siyasetçilere karşı kaba ifadeler kullanan Trump, rakiplerine yalancılıktan vatana ihanete kadar varan çeşitli suçlamalar yöneltti.

Demokrat siyasetçiler ise adil bir süreç yürüttüklerini söyleyerek yanıt verdi. Trump, Finlandiya Devlet Başkanı Sauli Niinistö ile düzenledikleri ortak basın toplantısında Eski ABD Başkanı Joe Biden ve oğlu Hunter için “Buz gibi yolsuzlar” dedi.

‘VATANA İHANETTEN SORUŞTURULSUN’

Trump’ın öfkesinden Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff de nasibini aldı. Trump, “kaypak” ve “aşağılık” diye nitelediği Schiff için “Görevinden utançla istifa etmesi gerekir” dedi ve ekledi: “Vatana ihanetten soruşturulması lazım.”

Trump, hakkında bir istihbarat çalışanının verdiği ve azil sürecini başlatan dilekçenin Schiff tarafından baştan yazıldığına inandığını söyledi fakat buna yönelik bir kanıt sunmadı. Trump dilekçeyi veren çalışanın kimliğinin açıklanması gerektiğini, bu kişinin casus olduğuna inandığını belirtti.