Elif Çakır’dan sürpriz başörtüsü kararı!

Karar yazarı Elif Çakır'ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti. Çakır'ın başörtüsünü çıkardığı görüldü.

MedyaRadar'ın haberine göre Karar Gazetesi'nde yazan Elif Çakır, başörtüsünü çıkardı. YouTube’dan yayın yapan Karar TV’de de Yıldıray Oğur ile pazartesi, salı ve çarşamba günleri “bi’Karar ver” adlı programı da sürdüren 50 yaşındaki gazeteci, medyada ilk kez başörtüsüz fotoğrafını paylaştı. Çakır’ın yeni fotoğrafı, sosyal medyada gündem oldu.

Mustafa Karaalioğlu yönetiminde yayın hayatına başlayan Karar Gazetesi'nden önce Akşam, Taraf ve Star Gazeteleri, Ülke TV ve Tempo Dergisi'nde muhabirlik, yazarlık ve programcılık yapan Elif Çakır, Gezi Parkı direnişi sürecinde dönemin Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini olan Zehra Develioğlu’nun “Kabataş İskelesi’nin önünde belden yukarısı çıplak, elleri deri eldivenli, başları bandanalı onlarca erkek tarafından yerlerde sürüklendiği, üzerine idrar yapıldığı” iddiasını ortaya atmış, görüntüleri izlediğini iddia etmişti.

“Kabataş gelini” olarak da anılan Develioğlu’nun Haziran 2013’te öne sürdüğü iddiaları Star gazetesinde çalışırken haberleştiren Elif Çakır, daha sonra kamera görüntüleriyle yalanlanan bu iddialar nedeniyle ‘özür’ çağrılarına muhatap oldu.

İşte Karar gazetesinin internet sitesinde Elif Çakır'ın türbanlı haline dair fotoğraf karesi ve Karar gazetesinin paylaşımı...

İşte Karar'ın internet sitesinde görülen görüntü...

 

Konular Elif Çakır