Emrah'ın dükkanı davalık oldu!

Sanatçı Emrah Erdoğan'ın mülk sahibi olduğu Beşiktaş'taki mekanın içindeki kaçak yapı nedeniyle savcılığa şikayet edildi. Bebek Mahallesi'nde bulunan mekanın işletmecisinin imar kirliliğine neden olma suçundan beş yıla kadar hapsi isteniyor.

29470 okunma

Emrah Erdoğan'ın mülk sahibi olduğu Beşiktaş Bebek'deki mekanda, yapıya aykırı olarak tadilat yapıldığı belirlendi. İstanbul İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Planlama Şube Müdürlüğü yetkilileri; Beşiktaş Bebek Mahallesi'nde bulunan mekandaki kaçak yapıyla ilgili tutanak düzenledi. Belediye ekipleri, izinsiz ve ruhsatsız yapının düzeltilmesi için mekanı uyardı. Gerekli düzeltmeler yapılmayınca, durum savcılığa bildirildi.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre soruşturma kapsamında mülk sahibi Emrah'ın ifadesi alındı. Ünlü şarkıcı, mülkü 2018 yılı başında Şiba Canpolat'a ait işletmeye kiraya verdiğini belirtti. Emrah, izinsiz yapılan tente sistemi ve alan büyütme işleminin kiracı tarafından yapıldığını beyan edip, kira sözleşmesini delil olarak sundu.

Mekanın işletmecisi hakkında, imar kirliliğine neden olma suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.