Erdoğan alkışlayınca Haşmet Babaoğlu hesabını kapattı!

Sabah gazetesi yazarı yazarı Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sağlık emekçilerine destek için başlattığı kampanyaya alkışlarla katılanlar için ‘Pislikler demişti.

1779 okunma

Tele 1'in haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milletvekilleri, siyasetçiler ve gazeteciler başta olmak üzere çok sayıda kişi saat 21.00’da koronavirüs salgınında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına alkışlarla destek ve moral iletilmesi çağrısında bulunmuştu. Türkiye’nin dört bir yanından yurttaşlar bu çağrıya uyarak sağlık çalışanlarını alkışlayarak desteklerini iletti.

‘PİSLİKLER’ DEMİŞTİ

Ancak AKP iktidarının amiral gemisi yandaş Sabah Gazetesi’nin solculuktan dönme yazarı Haşmet Babaoğlu, Corona virüs pandemisine karşı zorlu ve uzun çalışma saatleriyle hayatlarını ortaya koyan sağlık emekçilerine alkışlarla destek verilmesi eyleminden rahatsız oldu.

Babaoğlu, sosyal medya hesabından “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum..” ifadelerini kullandı.Sabah Gazetesi yazarı yazarı Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sağlık emekçilerine destek için başlattığı kampanyaya alkışlarla katılanlar için ‘Pislikler' demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece eşiyle alkış desteği verince Baboğlu, sosyal medya hesabını kapattı.