Erkan Petekkaya'nın 'Endemol' zaferi

Hollandalı ünlü yapım şirketi Endemol'ün Türkiye ayağı Endemol Medya Prodüksiyon şirketi iflasını isteyerek dava açmıştı.

4225 okunma

Sözcü Gazetesi'nden Ümit Türk'ün haberine göre yapım şirketinden alacağı bulunan; Erkan Petekkaya, Songül Öden, İbrahim Çelikkol, Aslı Enver, Mine Tugay gibi isimlerin de bulunduğu 30 oyuncu ile 25 yapım şirketi ve 2 banka Endemol’ün iflas talebinin reddedilmesi için mahkemeye başvurmuştu.

Dün İstanbul 13. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde karar duruşması görüldü. Duruşmaya davacı Erkan Petekkaya ve Endemol’ün avukatları katıldı. Müdahil avukatları, iflas şartlarının gerçekleşmediğini belirterek davanın reddine karar verilmesini talep etti.

“SEN STARSIN BU İŞLERE KARIŞMA”

Daha sonra söz alan Erkan Petekka, yıllar önce Endemol şirketiyle anlaşma sağladıklarını belirterek şunları söyledi; “Paramparça dizisini 97 bölüm çektik. Oyuncular ve set ekibi olmak üzere herkes canla başla çalıştı. Hepimizin emekleri ve hakları gasp edildi. Bu dizi ile ilgili ben 15 bölümün parasını dahi alamadım. Çok mağdur edildik. Endemol avukatları beni ofislerine çağırdı. Ancak buradaki avukatlar mı değil mi hatırlamıyorum. Bana ofiste rüşvet teklif ettiler. ‘Sen bu işe bulaşma sen starsın. Biz senin paranı bir şekilde karşılayacağız' dediler. Ben işçiler ne olacak diye sorduğumda bana ‘Sen karışma onlara' diye cevap verdiler. Bende bunun üzerine mahkemede görüşeceğimizi söyleyerek oradan ayrıldım.”