'Evde durmayın' diyen Murat Boz tepki çekti

Türkiye’de Corona virüs vaka sayısının artmasıyla önlemler artırıldı. Sanat dünyasından birçok ünlü isim evlerine kapanmışken, Murat Boz sosyal medya hesabından "Evde durmayın" çağrısı yaptı.

4854 okunma

Şarkıcı Murat Boz, Instagram hesabından yaptığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı: "Zor günlerden geçiyor olabiliriz. Ama kendimizi eve hapsetmemeliyiz. Hava güzel olduğu için dışarı çıktım. Sporumu açık havada yapıcam. Siz de çıkın, evde durmayın, sporunuzu yapın. Hava güzel. Moral bozmayın. Millet olarak zor günleri atlatacağız."

Ünlü şarkıcı, gelen tepkilerden sonra bu canlı yayını sayfasından kaldırarak yeni bir açıklama yaptı: "Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına; kalabalığın ve yakın temasın olmadığı bir ortamda temiz havada kendi sitemde spor yaptım. Oksijen ve temiz hava almak için dışarıya çıktım. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamak çok önemli. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı'nın direktifleri çok önemli... Yakın temastan kaçınmak çok önemli. Ben de bunu uyguluyorum. Bunu belirtmek istiyorum. Ulusça milletçe bu zor günleri sağlıkla, sihhatle atlatacağımıza inancım yüksek..."