Fatih Altaylı'dan "RTÜK’ün ağır para cezası" iddiasına yanıt!

Hürriyet gazetesi spor yazarı Tahir Kum, bugünkü yazısında Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın sözlerinden dolayı RTÜK’ün ağır para cezası verdiğini yazdı.

Medyaradar bugün RTÜK'ün kestiği o cezaya ilişkin bilgilere de ulaştı. Cezanın Tahir Kum’un iddia ettiği gibi en üst seviyeden verilmediği, ‘8. Madde 1- Ç insan onuruna aykırılık’ maddesi üzerinden yüzde 1 para cezasına karar verildiği öğrenildi.

Fatih Altaylı ise Habertürk'teki köşesinden şu yazıyı kaleme aldı...

Bunlar da gazeteci

Radyo Televizyon Üst Kurulu bana ceza vermiş.

Buna en çok sevinen Hürriyet gazetesinin bir yazarı olmuş.

Tahir Kum kardeşimiz.

Ben Futbol Federasyonu Başkanı'nı eleştirmişim. Hakaret yok, bir şey yok. Federasyonun dışardan yönetildiğini anlatmaya çalışıyorum ve "Bu federasyon hadımdır. Bu federasyon iktidarsızdır. Nihat Özdemir oraya laf olsun diye süs olsun diye konmuştur. Yani şu bardağı da bardak abi diye oraya koymakla, o Nihat Abi'yi oraya koymak arasında zerrece fark yoktur" diyorum.

Haklı olduğumu tüm spor camiası biliyor. Zorlu'da olanları herkes biliyor. Ama RTÜK ya aldığı talimat gereği ya da daha önce RTÜK'e yönelttiğim eleştirilerin intikamı olarak bu eleştirilere ceza veriyor.

RTÜK'e kızmıyorum. Ne yapsınlar...

Ama bir gazeteciye ceza verilmesinden ötürü göbek atacak kadar sevinen bir gazeteci. Olacak iş değil. Ama oluyor. Bu dönem öyle bir dönem.

Tahir kardeşim sıkı bir Trabzonludur bildiğim. Bana verilen cezaya göbek atacağına keşke memleketinin takımında neler oluyor onu yazsa idi.

Sıkı ise tabii!

NOT: RTÜK'ten ceza değil tebrik bekliyordum açıkçası. "Fatih Bey yıllardır televizyonda kavgasız gürültüsüz bilgilendirici programlar yapıyorsunuz. Bilime önem veren bilimi teşvik eden programlara emek veriyorsunuz. Size çok teşekkür ederiz" demelerini bekliyordum. Şaka şaka böyle bir şey beklemiyordum elbet. Türkiye'de hiçbir iyi işin cezasız kalmayacağını bilecek kadar uzun süredir bu ülkede yaşıyorum.

FATİH ALTAYLI'NIN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...