Fatih Altaylı'nın canlı yayınında olay!

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu "Teke Tek Bilim" programında, Koronavirüs salgınında vaka sayılarının yeniden artması ve Türkiye'nin Koronavirüs'le mücadelesi tartışıldı.

12346 okunma

Fatih Altaylı'nın canlı yayınına konuk olan Dr. Serdar Savaş, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS'nin ertlenmesi gerektiğini belirterek "Bakanlığın açıkladığı verilere göre,  bu sınavın neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Peki bunun hesabını kim verecek?" diye sordu.

Programın moderatörü Fatih Altaylı ise Dr. Serdar Savaş'ın bu sözleri üzerine "Hocam bu bir bilim programı ve biz siyasi eleştiri yapmıyoruz, bilim konuşuyoruz. Bunu siyaset programında konuşabiliriz. Sizi Halk TV'de izliyorum." diye yanıt verdi.

 

Dr. Savaş ise YKS'nin neden ertelenmesi gerektiğini anlattı ve yaşanan vaka artışlarında toplumu suçlayan yaklaşımların yanlış olduğunun altını çizdi. Ardından Altaylı'nın gösterdiği bir Koronavirüs tablosuna tepki gösteren Dr. Savaş, diğer konuklalara 'geri zekâlı', 'fasulyeden konuşuyorsunuz' diyerek tepki gösterdi. 

Fatih Altaylı ve Prof. Mustafa Necmi İlhan'ın tepkileri sonrası Savaş, programı terk etmek istedi. "Milletin gözüne bakarak yalan söyleyen geri zekâlılar" diyerek mikrofonunu çıkaran Savaş, Fatih Altaylı'nın "Serdar Hocam şov yapmayın rica ediyorum" uyarısı üzerine oturarak mikrofonunu tekrar taktı.