Fethiye'de skandal kavga iddiası!

Muğla Fethiye'ye kız arkadaşıyla birlikte tatile gelen Çağlar Özbakır (30), trafikte arkasından gelen araç sürücüsüyle tartışmaya başladı.

691 okunma

Yeni Asır Gazetesi'nden Murat Yalçın'ın haberine göre bir süre sonra aracını kenara çeken Özbakır ile diğer aracı kullanan koruma ve CHP'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca arasında yaşanan tartışma büyüdü. İddiaya göre Karaca ile koruması, Özbakır'a hakaret etti ve otomobiline zarar verdi.

'BEN BAŞKANIM' DEDİ

Polis merkezine giderek şikayetçi olan Özbakır, yolun darlığı nedeniyle ilk başta yol veremediğini fakat daha sonra kenara çekildiğini anlattı. Özbakır, "Araçtaki kişi kendisinin belediye başkanı olduğunu söyleyince ben de 'Kim olursan ol bunun bir önemi yok' dedim. Öyle deyince kapısını açtı ve aracıma zarar verdi. Daha sonra koruması indi ve araca tekme attı" dedi.

Özbakır, başkan ve korumasının otomobilinin kapı kolunu zorladığını, camını kırdığını ve aracı parçalamaya çalıştıklarını ileri sürdü. Araçta kız arkadaşının olduğunu söylemesine rağmen başkan ve korumasının otomobile birçok kez vurduğunu belirten Özbakır, "Kız arkadaşımın olduğu tarafın camını vurarak kırdı. Ona zarar vermek istediler. Sonradan bu kişinin gerçekten belediye başkanı olduğunu öğrendim. Çok merak ediyorum, genel başkanları yaşadığım olayın ardından ne yapacak?" diye konuştu.

CHP'li başkan Alim Karaca olayla ilgili açıklamada bulundu.

Karaca açıklamasında şunları söyledi:

"Dün akşam meydana gelen olayla ilgili olarak bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler, yorumlar olaya neden olan şahsın amacını aşan açıklamaları doğrultusunda yapılmaktadır. Olayla ilgili kutsal değerlerimize hakaret, davranış ve iftiralar yasal alana intikal etmiştir. Olayın oluş ve yayılış şeklinin siyaseten yıpratma amacına yönelik olduğu açıkça görülmektedir.

Soruşturma her alanda görülecek ve tarafımızca özenle takip edilecektir.

Şahsım ve Fethiye'miz bu tür olaylara alışkın değildir. Kişiliğimiz ve karakterimizin, yaşandığı varsayılan olaya uymadığını, Fethiye halkı yakından bilmektedir. Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm. Ancak şehrimizin huzurunu, Fethiye'mizin onurunu ve güvenliğini korumaya kararlıyız."